Systemy kominowe ze stali nierdzewnej – cennik

Systemy kominowe ze stali nierdzewnej – cennik

Każdy z nas chce, aby dom był dla nas oazą spokoju i bezpieczeństwa. Aby tak było, musimy zadbać o właściwe funkcjonowanie wszystkich elementów naszego domu oraz o ich właściwą konserwację. Szczególnie istotny dla bezpieczeństwa całej naszej rodziny jest odpowiedni system kominowy. Dlaczego? Ponieważ, zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii. Jaki więc wybrać system kominowy? Na co zwracać uwagę?

Dobrej jakości system kominowy ze stali nierdzewnej

Chociaż wiele osób lubi wybierać ekonomiczne rozwiązania w tej sytuacji warto zdecydowanie postawić na jakość. Nie warto wybierać najtańszych materiałów budowlanych. Szczególnie ważne jest wybranie sprawdzonej firmy, zwłaszcza gdy postanowiliśmy samodzielnie zaangażować się w budowę naszego domu. Systemy kominowe ze stali nierdzewnej mają na celu takie odprowadzenie spalin, które zmiesza wykraplanie się substancji uszkadzających komin. Muszą być odporne na działanie wysokich temperatur. Są one inwestycją na długie lata.

Systemy kominowe ze stali nierdzewnej- cennik

Dobre jakości system kominowy nie musi kosztować fortuny, warto jednak zainwestować w dobrej jakości materiały. Najtańsze modele można dostać za niecałe tysiąc złotych, lepsze sięgają dwóch lub trzech tysięcy. Możemy je poszukać na znanej stronie internetowej allegro lub na stronie producenta oraz innych sprawdzonych firm oferujących montaż. Warto zwrócić uwagę czy dany komin zdał test odporności korozyjnej.

Wybór odpowiedniego systemu kominowego

Aby kupno odpowiedniego systemu kominowego przebiegło szybko i sprawnie warto zastanowić się nam kilkoma kwestiami, na przykład jakiej wielkości jest otwór naszego komina oraz jego długość, oraz jaka jest odległość pieca od komina. Musimy też wiedzieć, jaki jest przekrój rury łączącej kocioł z kanałem. Do wyboru mamy wkłady kominowe o przekroju prostokątnym, kwadratowym lub o kształcie koła. Na niektórych stronach internetowych możemy znaleźć kalkulator doboru przekroju komina, jego wyniki możemy następnie przeanalizować ze specjalistą.