TOP 3 najlepszych producentów systemów kominowych

TOP 3 najlepszych producentów systemów kominowych

Systemy kominowe to rozwiązanie, które jest wybierane znacznie chętniej od tradycyjnych kominów. W dzisiejszych czasach producenci oferują bardzo nowoczesne rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić na wydatkach związanych z paliwem, są ekologiczne i jednocześnie bardzo bezpieczne. Takie systemy kominowe zapewniają doskonałe odprowadzanie spalin, pozwalają na wentylację i wykonane są z kwasoodpornych materiałów, które mają dożywotnią gwarancję.

Decydując się na zakup systemu kominowego, najlepiej zainwestować w taki, który będzie pewny i solidny. Prezentujemy trzech producentów systemów kominowych, którzy naszym zdaniem oferują produkty najwyższej jakości.

Kominy-wentylacja

Firma ta od las zajmuje się sprzedażą systemów kominowych oraz wentylacyjnych. Swoją działalność rozpoczęła od montażu systemów kominowych produkowanych przez innych. Dzięki bogatemu doświadczeniu, specjaliści doskonale znają się na najważniejszych funkcjonalnościach tego typu systemów. W ofercie firmy znajdują się wszelkiego rodzaju prefabrykaty do budowy systemów kominowych, części i akcesoria. Najprostszy system kominowy ceramiczny wysokiej jakości można kupić już za tysiąc trzysta złotych. Warto pamiętać o tym, że tego typu instalacja powinna być zawsze montowana przez specjalistów.

Schiedel

Systemy kominowe i wentylacyjne firmy Schiedel to niewątpliwie produkty z najwyższej półki. Producent dba o jakość, wybierając surowce i półprodukty doskonałej klasy, jak również wykorzystując na etapie produkcji nowoczesne technologie. Najpopularniejsze systemy oferowane obecnie to:

  • Dual,
  • Quadro Pro,
  • Stabil,
  • Avant.

Dzięki szerokiej gamie możliwości, każdy inwestor może dopasować taki system kominowy do własnych potrzeb, a nawet wykorzystać go jako element dekoracyjny domu. Ceny najprostszych systemów rozpoczynają się od dwóch tysięcy złotych, jednak w przypadku produktów designerskich, trzeba się liczyć z nieco wyższą ceną. Taki system kominowy to najnowsza generacja, a więc również dożywotnia gwarancja i pełne bezpieczeństwo domowników w każdej sytuacji.

Plewa

Plewa Osmose Ceramika to połączenie dwóch prężnie działających firm z ogromną historią. Jedna z nich specjalizowała się w produkcji kominów ceramicznych i systemów kominowych najwyższej jakości, druga zaś w produkcji ceramiki użytkowej. Dzięki takiemu połączeniu, systemy kominowe Plewa to produkty najwyższej jakości, bardzo designerskie i starannie wykonane.

Firma oferuje pomoc specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy samodzielnie dokonują oględzin obiektu i analizy, a następnie proponują indywidualne rozwiązanie w postaci ceramicznego systemu kominowego dopasowanego do potrzeb domowników. Cena takiego systemu zależy od możliwości technicznych obiektu oraz konkretnego rozwiązania. Znacznie łatwiej jest zaprojektować dobry system kominowy do nowego domu, który ma dopiero powstać, niż wstawić go do nieruchomości, która wymaga prac modernizacyjnych w tym celu.