Pozycjonowanie dla początkujących – sprawdź jak to robić samodzielnie

Pozycjonowanie dla początkujących – sprawdź jak to robić samodzielnie

Pozycjonowanie stron internetowych może przynieść firmie wiele nowych odwiedziny, dzięki czemu zwiększy się również liczba nowych klientów, a tym samym zostanie zwiększona również sprzedaż firmy. Dla wielu początkujących osób temat pozycjonowania jest dość trudny do zrozumienia, ale tak naprawdę nie ma tutaj wielu rzeczy skomplikowanych, ponieważ wymagana jest tylko systematyczność i tworzenie dobrej treści, która będzie przyjazna dla użytkowników wchodzących na naszą stronę internetową.

Jak samodzielnie pozycjonować swoją stronę internetową?

Wiele osób decyduję się, aby skorzystać z usług agencji reklamowych, które oferują pozycjonowanie stron, ale jeżeli nie mamy dużego budżetu reklamowego to możemy spokojnie zacząć pozycjonować swoją stronę samodzielnie.

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o samodzielne pozycjonowanie strony jest wybór odpowiednich słów kluczowych, na które będziemy pozycjonować nasz serwis. Możemy wybrać krótkie słowa kluczowe składające się z dwóch słów, lecz wtedy musimy mieć na względzie to iż konkurencja będzie bardzo ogromna. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie się na długi ogon, czyli na frazy kluczowe składające się z kilku słów. Wtedy konkurencja jest mniejsza oraz ponosimy mniejsze koszty pozycjonowania.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie frazy kluczowe, to następnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej treści, która będzie przyjazna dla użytkowników. W tym temacie najlepiej pisać długie artykuły, które odpowiadają na problemy naszych klientów. Takie rozwiązanie nie tylko pomoże nam uzyskać wysokie pozycje w Google, ale także w oczach osób, które wchodzą naszą stronę stajemy się ekspertami i pozycjonujemy się na eksperta w danej niszy. Wtedy zdecydowanie łatwiej jest pozyskać klienta, ponieważ po przeczytaniu naszego kontynentu będzie wiedział, że znamy się na tym, co sprzedajemy.

Później, gdy już przygotujemy artykuł pod dana frazę kluczową to następnym krokiem jest jego odpowiednia optymalizacja. Musimy w tym kroku odpowiednio sformatować nasz artykuł oraz umieść frazy kluczowe w miejscach takich jak: tytuł artykułu, nagłówki H1, H2 i H3, w atrybutach obrazka, powtórzyć kilka razy pracę kluczową treści, oraz wszystkie kluczowe podkreślić, pochylić, oraz pogrubić. Tak sformatowany tekst będzie mógł uzyskać wysokie pozycje na daną frazę kluczową, na którą chcemy się pozycjonować.

Ostatnim krokiem, gdy chcemy samodzielnie pozycjonować stronę internetową i jest zdobywanie wartościowych linków do naszej strony. Google mówi nam o tym, że musimy tylko stworzyć dobrą treść, a użytkownicy sami trafią na naszą stronę, lecz jednak w rzeczywistości bez dobrej jakości linków prowadzących do naszej strony nie przebijemy się przez konkurencję.

Gdzie więc umieszczać adres naszej strony internetowej, aby zdobywać dobre linki?

Pierwszym krokiem do zdobycia dobrych linków jest katalogowanie strony. Warto dodać naszą stronę do takich katalogów jak: katalog Onet, katalog WP, katalog gazeta itd. Adres naszej strony internetowej również możemy umieścić w serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twitter oraz wielu innych gdzie się udzielamy.

Dobre są również linki, które będziemy zostawiać w komentarzach, gdy komentujemy inne strony podobne tematycznie do naszej, gdyż w ten sposób nie tylko zdobywamy dobrej jakości link, ale także użytkownicy mogą kliknąć w link pozostawiony w naszej sygnaturze w komentarzu, dzięki czemu mogą dodatkowo jeszcze przejść na naszą stronę i w ten sposób także zdobywamy darmowy ruch do naszej strony.

Więcej o skutecznym pozycjonowaniu dowiecie się ze strony: https://www.grafpa.pl/pozycjonowanie/