Cennik poszczególnych usług geodezyjnych

Cennik poszczególnych usług geodezyjnych

W wielu sytuacjach potrzebujemy dokonać różnego rodzaju pomiarów i w takim przypadku korzystamy z usług geodezyjnych. Najczęściej geodetę wynajmujemy do tego, aby przygotował nam odpowiednie dokumenty, które są wymagane, aby zdobyć pozwolenie na budowę. Kiedy budowa zostanie ukończona, wtedy również geodeta sporządza odpowiednią mapę powykonawczą.

Mapa inwentaryzacji powykonawczej stanowi podstawę, dzięki której nasz obiekt budowlany zostanie wpisany do państwowego zasobu geodezyjnego kartograficznego. W tym bardzo ważnym dokumencie geodeta umieszcza wszelkie informacje czy obiekt, który został wybudowany jest zgodny z projektem. Mapa inwentaryzacji jest również bardzo ważnym i niezbędnym dokumentem, aby zakończyć proces całej budowy, a także aby uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku, który został wzniesiony.

Jaką firmę wybrać do wykonania usług geodezyjnych?

Na początek warto wybrać firmę, która znajduje się niedaleko placu budowy czy też obiektu, dla którego przeprowadzane będą usługi geodezyjne. Pozwoli to na lepszy i szybki kontakt, dzięki czemu będzie można wyjaśnić wszelkie wątpliwości w mgnieniu oka. Doświadczeni geodeci jak geodeta z Poznania szanują czas i pieniądze swoich klientów dlatego świadczą wysoką jakość usług geodezyjnych oraz są terminowi i profesjonalnie sporządzają niezbędne dokumenty. Kliknij tutaj i sprawdź dokładną ofertę geodety z Poznania.

Ile kosztuje wynajęcie dobrego geodety?

Cennik za usługi geodezyjne jest mniej więcej określony, ale zależy on od wielu czynników. Głównie do ceny wliczane są położenie i wielkość nieruchomości, rodzaj dokumentów, który musi sporządzić geodeta, charakter zabudowy czy też rodzaj zamierzenia inwestycyjnego. Jeżeli nie wiemy, na którą usługę się zdecydować to warto wcześniej skontaktować się telefonicznie z firmą, którą wybraliśmy, aby ustalić szczegóły współpracy. Profesjonalni geodeci doradzą co i jak wybrać, aby cała usługa była wykonana szybko profesjonalnie i po jak najmniejszym koszcie.

Podczas rozmowy telefonicznej i składania zamówienia warto przygotować sobie takie dokumenty jak: numer działki ewidencyjnej, nazwa ewidencyjnego obrębu, wielkość działki podana w długości i szerokości, oraz podać rodzaj planowanej inwestycji, którą mamy zamiar zrealizować. Są to niezbędne i kluczowe informacje, dzięki którym geodeta będzie w stanie określić, jaki będzie koszt wykonania usługi, którą chcemy zlecieć i będziemy w ten sposób wiedzieć jaką sumę pieniędzy przygotować za wykonanie całego zlecenia. Proste pomiary czy też wytyczenie granic działki będą realizowane w ciągu jednego dnia, natomiast bardziej skomplikowane inwestycje będą wymagały dłuższej pracy.