Jak zacząć inwestować w bitcoin?

Jak zacząć inwestować w bitcoin?

Obecnie mamy coraz więcej możliwości inwestycyjnych. Możemy swoje pieniądze inwestować w lokaty bankowe, w nieruchomości czy też po prostu kupić złoto. Jeszcze inną alternatywą jest inwestycja w tak zwane bitcoiny. Dla wielu osób na początek ta cyfrowa waluta może się okazać czymś bardzo skomplikowanym. Jednak w rzeczywistości nie ma tutaj nic skomplikowanego, ponieważ bitcoiny to innowacyjna waluta internetowa, która jest niezależna od banków, rządów czy instytucji.

Jak zakupić pierwsze bitcoiny?

Żeby móc kupić swoje pierwsze bitcoiny musimy na początek założyć portfel internetowy. Obecnie dostępnych jest wiele różnego rodzaju portfeli i możemy założyć taki, który dostępny jest z komputera stacjonarnego, jak również taki który dostępny jest w internecie za pomocą przeglądarki internetowej. Dla osób, które często korzystają z telefonu komórkowego, dobrym rozwiązaniem jest również mobilny portfel w telefonie.

Gdzie kupić bitcoiny?

Mamy aż trzy możliwości, aby kupić bitcoiny szybko i bezpiecznie. Pierwszym rozwiązaniem jest giełda bitcoin, gdzie możemy zarówno zakupić bitcoiny, jak również później je sprzedawać. Tutaj zakupujemy bitcoiny prosto od użytkowników i kurs ustalany jest indywidualnie od właściciela.

Drugim rozwiązaniem jest kantor, gdzie również możemy kupować i sprzedawać bitcoiny. Tutaj niestety zapłacimy więcej za zakup oraz sprzedamy taniej niż na giełdzie, ponieważ kantor dolicza sobie dodatkowe marże.

Trzecim sposobem, żeby zakupić bitcoiny jest po prostu osobisty kontakt z osobą, która je posiada i tutaj również mamy dostępne różne serwisy, a nawet polskie forum bitcoin, gdzie użytkownicy wystawiają swoje ogłoszenia, aby sprzedać czy też kupić.

Czy warto inwestować w tę walutę?

Obecnie Japonia pozwala już wypłacać pieniądze z bankomatu, gdy posiadamy bitcoiny, a w Polsce dostępnych jest już kilkanaście miejsc, gdzie możemy dokonywać płatności za nasze zakupy bitcoinami, więc jest to najlepszy moment, aby zacząć inwestować w tę walutę, gdyż jego cena przez najbliższe kilka lat cały czas będzie rosnąć.