Cennik usług geodezyjnych w Poznaniu

Cennik usług geodezyjnych w Poznaniu

Każdy kto planuje budowę domu, budynku gospodarczego czy też remont albo modernizację budynku będzie korzystał z usług świadczonych przez geodetę. Jest to niezbędne do rozpoczęcia i zakończenia budowy czy też remontu. Pomiary geodezyjne, tyczenie budynku, wytyczanie działki czy inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza to najczęściej poszukiwane czynności do wykonania przez biuro geodezyjne. Prace budowlane i wykończeniowe wiążą się zawsze z dużymi kosztami, zatem warto poszukać najtańszych usług geodezyjnych dostępnych w Twoim mieście i okolicach.

Zakres pracy geodety

Podczas budowy domu czy innego budynku od samych fundamentów, geodeta musi spełnić swoje zadanie jeszcze przed przystąpieniem do prac budowlanych. Zazwyczaj tworzy się wtedy mapki początkowe (na przykład mapy geodezyjne do celów projektowych). Oprócz tego trzeba wykonać tyczenie budynku, jeśli jest to nowy obiekt budowany od zera. Natomiast po zakończeniu budowy bądź modernizacji niezbędne jest, żeby geodeta zajął się inwentaryzacją powykonawczą budynku i inwentaryzacją przyłącza oraz sieci.

Cennik usług w Poznaniu

Cennik usług geodezyjnych w PoznaniuJak w każdej branży, również w geodezji, panuje wolny rynek. Oznacza to, iż koszty poszczególnych usług zmieniają się wraz z zapotrzebowaniem na dane prace. Dodatkowo należy pod uwagę wziąć jakość świadczonych usług oraz renomę firmy. Nierzadko to czas odgrywa ważną rolę. Niektóre inwestycje nie mogą czekać, zatem firmy geodezyjnie o najkrótszym czasie realizacji usług mogą mieć wyższe ceny, niż te, na których pracę trzeba będzie czekać.

W każdym regionie obowiązują nieco inne ceny, natomiast w tym zestawieniu objęty zostanie Poznań i cennik najczęściej świadczonych usług przez firmy geodezyjne.

Poznań – usługi przed rozpoczęciem budowy:

  • Cena za tyczenie budynku – 1 100,00 zł/szt
  • Cena za wytyczenie działki (prosty podział na dwie działki) – 2 100,00 zł/szt
  • Ceny za wznowienie znaków granicznych (cena obejmuje dwa pierwsze punkty) – 1 100,00 zł/szt
  • Ceny mapki do celów projektowych (cena obejmuje projekt działki o obszarze do 1 ha) – 1 350,00 zł/szt

Poznań – usługi po zakończeniu budowy (usługi inwentaryzacyjne):

  • Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza (cena za budynek do 4 punktów) – 900,00 zł/szt
  • Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza – ceny za kolejny punkt – 145,00 zł/szt
  • Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza – ceny za przyłącze – 570,00 zł/szt
  • Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza – ceny za sieć do 100 m  – 650,00 zł/szt

Ceny mogą się nieznacznie różnić.