Jak zrobić podkładkę z filcu pod kubek

Jak zrobić podkładkę z filcu pod kubek

Kto z nas nie lubi, w ciągu dnia wypić gorącą kawę czy herbatę zwłaszcza w zimowe wieczory? Niestety bardzo często stawiając gorąca szklankę czy kubek na stole, skończy się brzydkimi odbiciami na blacie, które niestety bardzo ciężko usunąć. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy można było tego uniknąć? Ależ oczywiście! Wystarczy pod gorący kubek czy szklankę podłożyć podkładkę. Jednak co zrobić kiedy, takich podkładek nie mamy w domu, a na zakupy nie mamy ochoty?

Metoda DIY – “zrób to sam”

Podsuwamy na to bardzo prosty sposób stosując bardzo popularną metodę DIY czyli zrób to sam. Podkładki pod kubki, można w bardzo szybki i łatwy sposób zrobić samemu nie wychodząc z domu. Nie tylko jest to ekologiczne rozwiązanie, poprzez wykorzystanie resztek różnych materiałów, które z pewnością ma w domu każdy z nas, ale również oryginalny sposób na udekorowanie naszych stołów i zachwycenie niejednego znajomego pomysłowością i kreatywnością Pani, czy Pana domu. Wydaje Ci się to niemożliwe i skomplikowane? Nic bardziej mylnego.

Oto prosty sposób na zrobienie podkładki z filcu pod kubek.

1. Do zrobienia jednej podkładki, tak jak zostało wspomniane, potrzebujemy kilku niezbędnych rzeczy, które na pewno znajdziesz w swoim domu:

  • kawałki filcu, aby wyciąć dwa kółka: jedno o średnicy około 10 cm, drugie o średnicy około 4 cm, oraz trójkąt o wysokości około 3 cm, w trzech dowolnych kolorach np. czerwony i żółty dla kółek i zielony dla trójkąta
  • igła (jej grubość zależy od grubości filcu jaki posiadamy, należy wybrać taką igłę, które swobodnie przejdzie przez filc)
  • szpilki (5 powinno wystarczyć)
  • nitka (dowolny kolor, pasujący do materiału)
  • nożyczki

2. Z przygotowanego filcu wycinamy wzór, który chcemy aby posiadała nasza podkładka w tym przypadku z większego kółka wycinamy kształt kwiatu, mniejsze kółko zostawiamy z trójkąta wycinamy listek.

3. Układamy mniejsze kółko na wycięty kwiat i zabezpieczamy szpilkami z każdej strony.

4. Delikatnie obszywamy mniejsze kółko na środku kwiatu.

5. Wycięty listek doszywamy (najlepiej zieloną nitką) z boku kwiatu.

5. Obszywamy kwiat dookoła materiału i odcinamy nadmiar lub nierówności materiału, tak samo robimy z listkiem.

6. Teraz możemy cieszyć się piękną, własnoręcznie zrobioną podkładką pod kubek, bez obawy o plamy na stole, czy blacie.

W przypadku, gdy chcemy aby na naszym stole prezentowały się inne wzory podkładek, postępujemy w analogiczny sposób, wycinając inne kształty i używając innych kolorów filcu. Ciesz się pięknymi, własnoręcznymi podkładkami pod kubek. Do dzieła!

Jeżeli jednak nie masz czasu lub robótki ręczne nie są twoją mocną stroną to śliczne filcowe podkładki pod kubek możesz kupić w internetowym sklepie Stara… Nowa Szafa.