Jak zrobić podkładkę z filcu pod kubek

Jak zrobić podkładkę z filcu pod kubek

Kto z nas nie lubi, w ciągu dnia wypić gorącą kawę czy herbatę zwłaszcza w zimowe wieczory? Niestety bardzo często stawiając gorąca szklankę czy kubek na stole, skończy się brzydkimi odbiciami na blacie, które niestety bardzo ciężko usunąć. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy można było tego uniknąć? Ależ oczywiście! Wystarczy pod gorący kubek czy szklankę podłożyć podkładkę. Jednak co zrobić kiedy, takich podkładek nie mamy w domu, a na zakupy nie mamy ochoty?

Metoda DIY – „zrób to sam”

Podsuwamy na to bardzo prosty sposób stosując bardzo popularną metodę DIY czyli zrób to sam. Podkładki pod kubki, można w bardzo szybki i łatwy sposób zrobić samemu nie wychodząc z domu. Nie tylko jest to ekologiczne rozwiązanie, poprzez wykorzystanie resztek różnych materiałów, które z pewnością ma w domu każdy z nas, ale również oryginalny sposób na udekorowanie naszych stołów i zachwycenie niejednego znajomego pomysłowością i kreatywnością Pani, czy Pana domu. Wydaje Ci się to niemożliwe i skomplikowane? Nic bardziej mylnego.

Oto prosty sposób na zrobienie podkładki z filcu pod kubek.

1. Do zrobienia jednej podkładki, tak jak zostało wspomniane, potrzebujemy kilku niezbędnych rzeczy, które na pewno znajdziesz w swoim domu:

  • kawałki filcu, aby wyciąć dwa kółka: jedno o średnicy około 10 cm, drugie o średnicy około 4 cm, oraz trójkąt o wysokości około 3 cm, w trzech dowolnych kolorach np. czerwony i żółty dla kółek i zielony dla trójkąta
  • igła (jej grubość zależy od grubości filcu jaki posiadamy, należy wybrać taką igłę, które swobodnie przejdzie przez filc)
  • szpilki (5 powinno wystarczyć)
  • nitka (dowolny kolor, pasujący do materiału)
  • nożyczki

2. Z przygotowanego filcu wycinamy wzór, który chcemy aby posiadała nasza podkładka w tym przypadku z większego kółka wycinamy kształt kwiatu, mniejsze kółko zostawiamy z trójkąta wycinamy listek.

3. Układamy mniejsze kółko na wycięty kwiat i zabezpieczamy szpilkami z każdej strony.

4. Delikatnie obszywamy mniejsze kółko na środku kwiatu.

5. Wycięty listek doszywamy (najlepiej zieloną nitką) z boku kwiatu.

5. Obszywamy kwiat dookoła materiału i odcinamy nadmiar lub nierówności materiału, tak samo robimy z listkiem.

6. Teraz możemy cieszyć się piękną, własnoręcznie zrobioną podkładką pod kubek, bez obawy o plamy na stole, czy blacie.

W przypadku, gdy chcemy aby na naszym stole prezentowały się inne wzory podkładek, postępujemy w analogiczny sposób, wycinając inne kształty i używając innych kolorów filcu. Ciesz się pięknymi, własnoręcznymi podkładkami pod kubek. Do dzieła!