Jak zaaranżować okno w kuchni

Jak zaaranżować okno w kuchni

Odpowiednia aranżacja okna w kuchni może całkowicie wpłynąć na zmianę charakteru niniejszego pomieszczenia. Rolety rzymskie, żaluzje, a może firany? W poniższym poradniku dowiesz się jak dopasować odpowiednią aranżacje okna do danego stylu pomieszczenia.

Jak zaaranżować okno w kuchni?

Dekorowanie okna w kuchni wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Na niniejszy wybór składa się bowiem wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę.

Po pierwsze: Styl pomieszczenia

Do kuchni w nowoczesnym, monochromatycznym stylu wybieraj raczej proste rolety, lub drewniane żaluzje, które idealnie podkreślą charakter niniejszego pomieszczenia. Natomiast, jeśli w Twojej kuchni króluje delikatny styl prowansalski z powodzeniem możesz postawić na koronkowe zasłony i urocze zazdrostki.

Po drugie: Łatwość w utrzymaniu czystości

Do kuchni warto wybierać materiały, które są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na częste pranie. Zrezygnuj raczej z ciężkich zasłon zbierających kurz oraz metalowych żaluzji, których dokładne czyszczenie zajmuje nam często wiele godzin.

Po trzecie: Wielkość okna

Jeśli w Twojej kuchni znajduje się jedynie małe okienko, zrezygnuj z ciężkich, ciemnych rolet, które skutecznie odetną Ci dopływ światła dziennego. Zamiast tego wybierz delikatne firanki lub rolety rzymskie w jasnym kolorze.

Zazdrostki i firanki

W kropki, w kratkę, w kwiatki, wybieraj takie, jakie tylko chcesz, delikatnie podpięte nadadzą Twojemu wnętrzu romantycznego charakteru. Kolorowe firanki, bo o nich tu mowa, to niezastąpiony element wszystkich aranżacji okien kuchennych w stylu rustykalnym. W ostatnim sezonie niezwykłą popularnością cieszą się również urocze zazdrostki, które na myśl mogą przywoływać nam okna kuchenne naszych babć. Dobierając odpowiednie firanki do Twojej kuchni pamiętaj jednak o uwzględnieniu powyższych wskazówek, albowiem wybranie zbyt ciemnych, lub ciężkich zasłon może negatywnie wpłynąć na charakter wnętrza oraz jego zaciemnienie.

Rolety i żaluzje

Rolety okienne to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią myśleć praktycznie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli rolet w różnym stylu, które z łatwością dobierzesz do aranżacji Twojej kuchni. Największą popularnością w ciągu ostatnich kilku sezonów cieszą się rolety rzymskie w, dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać nie tylko swobodną kontrolę światła dziennego, ale również niepowtarzalny, lekki wygląd. W nadchodzącym sezonie warto również zwrócić uwagę na drewniane żaluzje, które świetnie sprawdzają się w kuchniach charakteryzujących się minimalistycznym i nowoczesnym stylem.

Wiele więcej ciekawych pomysłów na aranżacje okna w kuchni przy pomocą firanek, rolet i zasłon znajdziesz klikając w ten link.