Na czym polega ekstrakcyjna metoda prania tapicerki?

Na czym polega ekstrakcyjna metoda prania tapicerki?

Ogromną zaletą mebli tapicerowanych jest fakt, iż są niezwykle estetyczne, a do tego bardzo przyjemne w dotyku. Istotne jest jednak, aby zawsze utrzymane były w odpowiedniej czystości. Dlatego ważne, aby tapicerka meblowa była systematycznie prana. Skutecznym sposobem prania tapicerki meblowej jest metoda ekstrakcyjna. Na czym polega?

Na czym polega ekstrakcyjne pranie tapicerki?

Na czym polega ekstrakcyjna metoda prania tapicerki?Pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną polega na tym, iż na powierzchnię materiału wykonuje się natrysk preparatem czyszczącym, a dalszej kolejności na odessaniu preparatu wraz z rozpuszczonym brudem wykorzystując do tego maszynę ekstrakcyjną. Metoda ta jest niezwykle skuteczna nie tylko w przypadku tapicerki meblowej, ale również w przypadku materacy oraz dywanów. Za każdym razem odpowiednio, w zależności o rodzaju materiału, dopiera się środek chemiczny oraz odplamiacz. Dodać trzeba, że metoda ekstrakcyjna jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna dla czyszczonego materiału. Metodę ekstrakcyjną stosuje się nie tylko w celu usunięcia plam, ale również w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Nie trudno się domyśleć, że metoda ekstrakcyjna na wiele zalet. Potrafi usunąć naprawdę duże zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy. Poza tym skutecznie usuwa z materiału roztocza oraz inne bakterie. I co ważne tapicerka po praniu schnie dość szybko. Więcej o działaniu metody ekstrakcyjnej dowiesz się klikając w link: pranie na osiedlu Targówek.

Usuwanie plam z tapicerki

Każda plama na tapicerce sprawia, że mebel traci na swojej atrakcyjności i estetyce. Jeśli zabrudzenie jest niewielkie wówczas często wystarczy zastosować dobrej jakości odplamiacz. Bywają jednak i takie sytuacje, kiedy zastosowanie zwykłego odplamiacza nie wystarcza. Jest tak choćby w przypadku, kiedy barwniki plamy zwiążą się ze strukturą materiału na stałe. W takim przypadku często pomóc może jedynie metoda ekstrakcyjna, która dociera głęboko w materiał.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Jak wspomniano, metoda ekstrakcyjna skutecznie usuwa nie tylko plamy, ale również nieprzyjemne zapachy. Zdarza się bowiem, że z mebli może wydostawać nieprzyjemna woń choć na meblach nie ma żadnych śladów zabrudzeń. Możliwe jest bowiem wywabienie plam, jednak nie samego zapachu. I choć materiał wygląda na czysty to w rzeczywistości taki nie jest. Zwykłe środki najczęściej nie pomogą w takiej sytuacji. Rozwiązaniem jest zastosowanie maszyny ekstrakcyjnej i za jej pomocą wypranie tapicerki. Pozwala na wsiąknięcie środkom chemicznym i odplamiaczom w głąb materiału. Dzięki temu czyści tapicerkę bardzo dokładnie. Nie pozostawiając śladu nawet po zapachu.