Wycena nieruchomości cennik

Wycena nieruchomości cennik

Wartość szacowanej nieruchomości z reguły nie wpływa znacząco na wartość usług danego rzeczoznawcy majątkowego. Zależy ona bardziej od tego jak skomplikowana jest wycena oraz od wszystkich informacji, jakie są dostępne, a także te, które trzeba zebrać, aby sporządzić odpowiednich szacunek wartości nieruchomości.

Dodatkowe czynniki, które mają wpływ na na wycenę rzeczoznawcy mają głównie czas jaki spędzi rzeczoznawca aby dokonać wyceny, także dojazd, podatki i inne opłaty, oraz wszelkie dodatkowe prace, które będą wykonane w celu w wycenienia nieruchomości.

Jeszcze inne czynniki, które mają wpływ na wycenę usługi rzeczoznawcy mają różne pracochłonne zadania związane z trudniejszymi technikami szacowania nieruchomości.

Niestety nie mamy na świecie wielu takich samych nieruchomości, dlatego przy każdej wycenie koszt będzie różny i zmienny. Natomiast możemy w przybliżeniu wnioskować ile i jakie opłaty będą musieli ponieść.

Ile kosztuje wycena nieruchomości?

Głównymi czynnikami wpływającymi na wycenę nieruchomości jest przedmiot, który jest do wyceniania, a także zakres czynności, jakie będą związane z wycenianie oraz termin, w jakim chcemy dokonać wyceny. Zazwyczaj na standardową wycenę będziemy musieli czekać aż do dwóch tygodni, ale w przypadku nagłych sytuacji możemy zapłacić trochę więcej, żeby szybciej została dokonana szacunkowa wartość domu mieszkania czy innej nieruchomości, którą posiadamy.

Wycena nieruchomości cennik

Wycena pojedynczej działki pod zabudowę kosztuje około 500 zł. Za wycenę niezabudowanej działki komercyjne i zapłacimy od 600 zł w górę.

Wyceny działek rolnych zaczynają się już od 450 zł i tutaj też w powyżej 10 hektarów będzie cena do negocjacji. Jeżeli mamy kilka działek to możemy też zgłosić chęć wyceny od razu tylko, dzięki czemu możemy także przy okazji zaoszczędzić.

Wyceny mieszkania do powierzchni 200 m kwadratowych kosztują około 850 zł, natomiast w przypadku mieszkaniu większych niż 300 metrów kwadratowych cena ustalana jest indywidualnie.

Za wszystkie gruntu z budynkiem będziemy musieli zapłacić powyżej 1000 zł, w zależności od wielkości powierzchni użytkowej.

Jeśli chcemy wycenić małe mieszkanie w bloku będzie nas to kosztować około 400-500 zł, a jeśli mamy wiele mieszkań do wyceniania to również możemy skorzystać z oferty wycenę kilku lokali mieszkaniowych, co spowoduje większe oszczędności.

Pozostałe nieruchomości i wyceny gospodarstwa rolnego nieruchomości leśne czy zabytkowe wyceniane są według indywidualnej kalkulacji.

Więcej na stronie: biurocosmopolitan.pl