Gdzie najlepiej wyjechać do pracy za granicę?

Gdzie najlepiej wyjechać do pracy za granicę?

Mimo, że sytuacja gospodarcza w Polsce stale ulega poprawie, nasze zarobki nadal nie są na odpowiednio satysfakcjonującym poziomie. Bardzo duży odsetek społeczeństwa pracuje za grosze na umowach śmieciowych lub na czarno. Sporo ludzi ledwo wiąże koniec końcem, bez perspektyw na ustatkowanie się i odłożenie pieniędzy. Dlatego też wyjazdy zagraniczne za praca wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Ogromna ilość młodych ludzi i nie tylko decyduje się na okresowe lub stałe zatrudnienie poza granicami kraju. Zatem gdzie najlepiej wyjechać żeby mieć pewne zatrudnienie, wysokie zarobi oraz dobre warunki?

Kraje Beneluksu

Kraje Beneluksu wiodą prym jeśli chodzi o prace sezonowe. Głownie związane są z przemysłem ogrodniczym. Większość pracodawców zapewnia dodatkowo nocleg. Miesięczny koszt żywienie wynosi około 200 euro. Natomiast zarobki miesięczne w przypadku pracy fizycznej wahają się w okolicach 2000 euro. Obecnie w krajach Beneluksu przebywa spory odsetek Polskich emigrantów.

Zobacz gdzie możesz znaleźć dobrze płatną pracę w Belgii.

Wielka Brytania

Pomimo Brexitu Wielka Brytania to wciąż bardzo popularny kierunek ludzi poszukujących zatrudnienia. Spory odsetek Polonii osiedliło się na stałe i zapuściło tu korzenie. Bardzo dobre zarobki, liczne połączenia lotnicze, oferty pracy z różnych branż to argumenty sprzyjające pracy na wyspach. Aktualnie spore zapotrzebowanie jest w branży transportowej oraz usługowej. Płaca minimalna za godzinę wynosi 7,2 funta.

Norwegia

Kolejnym bardzo popularnym kierunkiem jest chłodna Skandynawia a dokładniej Norwegia. Polacy są w tym kraju pożądaną grupą. Uważani są za dobrych fachowców. Życie w tym kraju należy do najdroższych w Europie. Ale co za tym idzie zarobki są równie wysokie. Stawka za godzinę wynosi około 130 koron norweskich czyli około 15 euro. Korona jest od 30 lat stabilna. Poza ekonomicznymi aspektami warto wspomnieć o innych powodach takich jak: zachwycająca natura, życie w zgodzie z przyrodą, otwarci i tolerancyjni ludzie.

Islandia

Islandia jest nowym kierunkiem na mapie Europy jeśli chodzi o cel zarobkowy Polaków. Nie zmienia to faktu, że są najliczniejszą mniejszością narodową. Największe zapotrzebowanie jest na robotników budowlanych. Oni też mogą liczyć na największe zarobki (15-22 tys. zł miesięcznie). Zatrudnienie można także z łatwości znaleźć w przemyśle przetwórczym. Życie na Islandii ma sporo wad i zalet. Do wad należy zaliczyć bardzo drogie życie, małą dostępność różnorodnych produktów. Należy pamiętać o tym, aby przed przyjazdem załatwić nocleg, ponieważ na wyspie jest bardzo ograniczona ilość mieszkań i pokojów na wynajem.  Zaletami tak jak w przypadku Norwegii są surowa piękna i jedyna w swoim rodzaju natura, niepowtarzalny klimat i przyjaźni ludzie.

Podsumowując, ilość kierunków jakie do wyboru mają Polacy jest ogromny. Jeśli zależy nad na szybkim zarobku i małej odległości od domu rodzinnego dobrym wyborem będzie Holandia czy Wielka Brytania. Jeśli oprócz wysokich zarobków zależy nam także na komforcie życie lepsza będzie Skandynawia, z Norwegią oraz Islandią na czele.