Ile kosztuje wykonanie stalowych konstrukcji schodów?

Ile kosztuje wykonanie stalowych konstrukcji schodów?

Jednym z często spotykanych rozwiązań w nowoczesnych wnętrzach, są schody na konstrukcji stalowej. Ich niebanalny wygląd idealnie komponuje się z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Jaki jest koszt wykonania takich schodów we własnym domu?

Schody na stalowej konstrukcji- opis

Ile kosztuje wykonanie stalowych konstrukcji schodów?Decydując się na taki rodzaj schodów, klient może mieć pewność, że będą wyjątkowo stabilne i wytrzymałe – stalowa konstrukcja skutecznie podtrzymuje całość. Inwestorzy chętnie decydują się na to rozwiązanie, gdyż pasuje ono do modnych wnętrz w stylu nowoczesnym lub industrialnym, a także do domów urządzonych na styl loftowy, który w ostatnim czasie zyskuje w Polsce ogromną popularność!

Wydawać by się mogło, że schody na stalowej konstrukcji są zimne i nieprzystępne. Czy tak musi być? Niekoniecznie – wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj schodów, aby ocieplić ich wizerunek! Stal może stanowić jedynie element konstrukcyjny, natomiast stopnie i poręcze mogą być wykonane z innych materiałów, na przykład z kamienia lub drewna. Dzięki takiemu zabiegowi schody będą prezentowały się nowocześnie i oryginalnie.

Ile kosztuje wykonanie stalowych konstrukcji schodów?

Cena wykonania schodów zależy od wielu czynników, takich jak szerokość oraz ilość stopni. Ogromne znaczenie ma również to, jakiego typu schody mają być zrobione. Inny jest koszt wykonania schodów spiralnych, których budowa jest dość skomplikowana i pracochłonna, inny koszt natomiast czeka klienta, który zdecyduje się na proste schody. Nie bez znaczenia jest też ilość zużytego materiału. Najtańsze są schody o lekkiej formie, natomiast najwięcej będzie trzeba zapłacić za modele o masywniejszej konstrukcji.

Ceny różnią się też w zależności od producenta. Na przykład firma FOLPLEX – konstrukcje, która istnieje od lat na rynku, posiada bogate doświadczenie i cieszy się dużą renomą, zazwyczaj wymaga znacznie wyższych kwot za wykonanie schodów. Wybierając wykonawcę, nie warto kierować się wyłącznie ceną. Praca wykonana przez niedoświadczonego fachowca często wymaga kosztownych poprawek, przez co ostatecznie inwestor musi zapłacić więcej.

Podsumowując, koszty wykonania schodów o stalowej konstrukcji mogą być bardzo zróżnicowane, a sami wykonawcy rzadko podają nawet szacunkową cenę, ponieważ jest ona zależna od wielu kwestii.

Koszt metra kwadratowego prostej, stalowej konstrukcji to, w zależności od producenta i rodzaju zastosowanej stali, około 1000-2000 zł. Do tej kwoty należy jeszcze dodać cenę stopni, balustrad oraz montażu, co może w sumie dać nawet kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy.