Porównanie najpopularniejszych giełd kryptowalut

Porównanie najpopularniejszych giełd kryptowalut

W ostatnich latach giełdy kryptowalut cieszą się niemałym zainteresowaniem. Jest to niewątpliwie coś nowego, ale zarazem ekscytującego. Rozwój kryptowalut zapoczątkowany został w 2009 roku, kiedy to Sathoshi Nakamoto wprowadził w świat internetowy Bitcoina. Oczywiście prawdziwego imienia i nazwiska tego twórcy nikt jeszcze nie poznał, gdyż jest to jedynie jego pseudonim. Świat kryptowalut od tamtego momentu bardzo się rozwinął. W związku z czym chcielibyśmy przedstawić Państwu w niniejszym artykule porównanie giełd kryptowalutowych. W świecie Internetu możemy znaleźć wiele giełd kryptowalut, które oferują swoją użytkownikom zarobek na tej płaszczyźnie. Oto najpopularniejsze z nich. Zapraszamy!

Giełda BitBay

Giełda BitBay jest jedną z najdłużej utrzymujących się giełd na rynku kryptowalut. Giełda ta działa od 2014 roku i powstała w Katowicach. Firmą kieruje Stanisław Suszek. Jest to osoba z dużym doświadczeniem na rynku finansowym. Giełda BitBay oferuje szybką rejestrację dla potencjalnych, nowych użytkowników. Co istotne bezpieczeństwo jest domeną tej giełdy, a odbywa się ono przez logowanie dwustopniowe, autoryzację przelewów, jak również szyfrowanie. W związku z tym każdy użytkownik ma pewność, że jego zasoby będą bezpieczne. Giełda ta oferuje również otwarcie konta osobistego. Mając konto osobiste na giełdzie BitBay możemy wymieniać walutę po korzystniejszych kursach od innych użytkowników, nie płacić za prowadzenie konta, dokonywać szybkich wpłat i wypłat, jak również mamy możliwość uzyskania dostępu do kantoru, portfeli walutowych oraz inwestycji.

Giełda Binance

Giełda Binance jest niemiecką giełdą, oferującą swoje usługi od 2011 roku. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Jest to największa giełda, jeżeli chodzi o wolumenu transakcyjne. Niestety jeszcze do końca 2018 roku giełda ta dawała możliwość inwestowania w Bitcoiny, aczkolwiek w chwili obecnej Bitcoin został wycofany z tej giełdy. W związku z czym, osoby które są zainteresowane tą kryptowalutą, nie znajdują w Binance interesującej dla siebie oferty. Giełda Binance została także zaatakowana przez hakerów 7 maja 2019 roku.

Giełda BitMarket

Giełda BitMarket jest to kolejna giełda z naszego rodzimego rynku, którą należy zaliczyć z pewnością do tych najpopularniejszych. Powstała ona w 2012 roku i cieszy się równie dużym zainteresowaniem, jak te przedstawione powyżej. Giełda ta oferuje swoim użytkownikom między innymi: zlecenia z automatycznym limitem aktywacji pracujące dla Ciebie 24 godziny na dobę, zasilanie konta za pomocą przelewów elektronicznych, jak również bezpieczne inwestycje.