Szkolenia wystąpienia publiczne

Szkolenia wystąpienia publiczne

Wystąpienia publiczne to nie lada sztuka. Nie wystarczy być odważnym i mieć coś konkretnego do powiedzenia, aby zaprezentować siebie i swoje poglądy przed dużym gronem ludzi. Potrzeba jeszcze wielu innych cech i technik przemowy, aby wystąpienie było dobrze odebrane. Można się tego nauczyć w trakcie szkolenia pt. “Jak występować publicznie… nie tylko w telewizji” organizowanym w Warszawie w profesjonalnym studiu telewizyjnym.

Szkolenia wystąpienia publiczneDo kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie występowania publicznego skierowane jest do osób chcących przed dużym gronem ludzi prezentować siebie (autoprezentacja), przekonywać do swoich argumentów i racji (charakter perswazyjny wystąpienia) lub w sposób korzystny i owocny zaprezentować produkt czy przedstawić ofertę handlową. Szkolenie to uczy przede wszystkim swobody wypowiedzi, wiarygodności własnej prezencji, skupienia uwagi słuchaczy, wybrnięcia z trudnych sytuacji a także ciekawego zakończenia. Ponadto pokazuje jak przejmować kontrolę nad własnym wystąpieniem, nad jego czasem, a także jak je uatrakcyjnić, a przy tym wzbudzić zaufanie i sympatię słuchaczy.

IV etapy szkolenia

Szkolenie składa się z kilku etapów, z których każdy jest niezwykle ważny. Na początek uczestnik poznaje swoje mocne strony oraz uczy się nawiązywania kontaktu ze słuchaczami. Następnie dowiaduje się jak ważne jest pierwsze 60 sekund wystąpienia i uczy się jak je zacząć, by się wyróżnić. Następnie uwaga jest zwracana na mowę ciała (gesty, mimika itp.) i jej ważnej funkcji w czasie wystąpień. Kolejny etap szkolenia to nauka kontaktu wzrokowego i wykorzystania wzroku, a także barwy i modulacji głosu. Na szkoleniu uczestnik uczy się także sterować pauzą w czasie przemówień, opowiadać historie, przełamywać opór odbiorców oraz panować nad własnymi emocjami.

Szkolenia z wystąpień publicznych – dane

Szkolenie jest organizowane przez firmę szkoleniową GENWHY. Kurs przeprowadzają doświadczeni i wykwalifikowani coach, którzy nie raz występowali publicznie także w telewizji. Szkolenie zorganizowane jest w Poznaniu, a jego całkowity koszt to 1490zł za osobę.