Wycieraczki płaskie w starszych autach

Wycieraczki płaskie w starszych autach

Wycieraczki płaskie w starszych autachJeśli zastanawiasz się nad wymianą wycieraczek klasycznych na płaskie, to warto zapoznać się wcześniej nie tylko ze wszystkimi zaletami, ale także i wadami wycieraczek listwowych. Po pierwsze, prawie w każdym aucie można wymienić wycieraczki na płaskie. Pomimo że obecnie występują one w nowszych autach, to można także je zamontować w autach ze starszych roczników. Przede wszystkim, wybierając wycieraczki, trzeba pamiętać, że są one jednym z głównych elementów, które zapewniają kierowcy odpowiednią widoczność na drodze, zwłaszcza w złych warunkach atmosferycznych. Muszą więc dobrze przylegać, zbierać i być wytrzymałe. Ciekawą ofertę płaskich wycieraczek do samochodów znajdziemy pod tym adresem Podczas wybierania tego typu wycieraczek najlepiej więc zawsze kierować się zaleceniami producenta. Czy wycieraczki płaskie to dobry wybór?

Największe zalety płaskich wycieraczek

Przede wszystkim wycieraczki płaskie, zwane także listwowymi, przez wiele osób uważane są za skuteczniejsze od tradycyjnych. Nie jest to jednak do końca prawda. O ile na przedniej szybie nie widać zbytniej różnicy w skuteczności, o tyle na szybie tylnej, zwłaszcza w autach z szybami wypukłymi, znacznie lepiej przylegają, dzięki czemu wykazują większą skuteczność. Dzieje się tak, ponieważ są one bardziej elastyczne. Wycieraczki płaskie zdobywają coraz więcej zwolenników także z innych powodów – nie rdzewieją, są aerodynamiczne, a podczas mrozów nie przywierają tak mocno do szyby. Wycieraczki płaskie tak samo jak tradycyjne najlepiej wymieniać przynajmniej raz w roku.

Tu pojawia się największa wada wycieraczek listwowych. Mianowicie ich cena. Jest znacznie wyższa niż wycieraczek tradycyjnych. Chcąc nabyć trzy sztuki wycieraczek płaskich od producenta musimy liczyć się z kosztem ponad 100 zł. Można znaleźć także tańsze, ale trzeba mieć na uwadze jakość zakupywanego produktu. Płaskie wycieraczki oferowane są aktualnie już do większości popularnych marek samochodów osobowych i dostawczych. Kraj pochodzenia auta nie ma tu znaczenia.

Dla przykładu na stronie https://www.dipp.pl/wycieraczki-lada-c-82581.html znajdziemy ofertę płaskich i hybrydowych wycieraczek do wszystkich samochodów marki Łada.  Oferowane przez tego producenta wycieraczki samochodowe można zakwalifikować do półki cenowej na rozsądnym poziomie. Ze względu na cenę można zatem rozważyć kupno wycieraczki płaskiej do wszystkich typów i modeli pojazdów niezależnie od wieku. Bez znaczenia będzie bowiem to, czy dane auto ma kilka czy kilkanaście lat. Co ciekawe płaskie wycieraczki można również zamontować przy tylnych szybach niektórych pojazdów.