Powody wyboru sufitu napinanego

Powody wyboru sufitu napinanego

Sufity napinane to jeden z rodzajów sufitów podwieszanych. Jako alternatywa dla sufitów wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych sufity naciągane kuszą funkcjonalnością i eleganckim wyglądem pozwalając w prosty sposób całkowicie odmienić wygląd wnętrza. Specyfika montażu i możliwość personalizacji gwarantują dopasowanie do każdego wnętrza niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

Sufity napinane, czyli wysoka funkcjonalność

Powody wyboru sufitu napinanegoWspółczesne sufity napinane to zmodernizowana wersja rozwiązania znanego już w czasach starożytnych. Ekskluzywna powłoka sufitowa spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy oczekują optymalnego połączenia praktyczności i elegancji.

Funkcjonalność sufitu naciąganego wynika przede wszystkim z samej specyfiki produktu. Powłoka wykonywana jest z tkaniny poliestrowej albo termokurczliwej folii PCV – materiałów antystatycznych, odpornych na szkodliwe działanie ognia i wilgoci. Dzięki temu napinany sufit jest w pełni bezpieczny w codziennym użytkowaniu i przyjazny alergikom.

Sufity naciągane to konstrukcja, która sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Powłoka sufitowa montowana tuż pod właściwym sufitem skutecznie maskuje niedoskonałości stropu, a przy tym go nie obciąża, dlatego może być wykorzystywana także w małych i niskich pomieszczeniach oraz w starych kamienicach.

Sufit jako element dekoracyjny

Sufity napinane to również niepowtarzalne walory estetyczne. Powłoka sufitowa produkowana jest na zamówienie, co oznacza, ze jej ostateczny wygląd zależy od oczekiwań klienta. Producenci oferują naciągane sufity w dziesiątkach wersji kolorystycznych, o różnych wzorach i fakturach, a co więcej z dodatkowymi rozwiązaniami, na przykład sufity napinane z oświetleniem. Duże możliwości personalizacji gwarantują, że sufit naciągany pozwoli uzyskać niepowtarzalny efekt, który odmieni dotychczasowy wygląd wnętrza.

Koszt wykonania powłoki sufitowej ustalany jest indywidualnie. Sufit napinany cena uzależniona jest od wybranego modelu sufitu, wykorzystanych materiałów, a także rodzaju i wielkości pomieszczenia.