Najtańsze sygnaturki kościelne

Najtańsze sygnaturki kościelne

Sygnaturka kościelne to podstawowe narzędzie liturgiczne w każdym Kościele. Posiada ona małe rozmiary, umieszcza się w niej najczęściej najmniejsze dzwonki kościelne. Całość prezentuje się jednak bardzo okazale.

Oto zdecydowanie najlepsze sygnaturki na polskim rynku:

  • Sygnaturka mosiężna pojedyncza – posiada wysokość 32 cm, dlatego też jest stosunkowo niska. Posiada przy okazji niezwykle oryginalny kształt oraz ciekawą konstrukcję. Dzwonek umieszczony jest w niej bardzo solidnie, dodatkowo warto zwrócić na niezwykle precyzyjnie wykonane elementy wykończeniowe. Sygnaturka posiada w sobie jeden dzwonek, jest pozłacana, wykonana z mosiądzu, dlatego korzystać można z niej przez wiele miesięcy. Dostępna na rynku za ok. 600 złotych.
  • Sygnaturka pojedyncza jednotonowa – zdecydowanie inny kształt, niż sygnaturka opisywana powyżej. Dostępna w podobnej cenie. Cechą charakterystyczną tej sygnaturki jest to, że mocowania znajdują się na czterech ścianach, a więc wykonane są one naprawdę solidnie. Jest ona pozłacana, wykonana z mosiądzu. Do zestawu dorzucony został także łańcuch, dlatego też całość prezentuje się naprawdę atrakcyjnie i znajduje zastosowanie w wielu Kościołach.
  • Sygnaturka mosiężna poczwórna – jak sama nazwa wskazuje składa się z czterech dzwonków, które umieszczone są pionowo. Z uwagi na poczwórną konstrukcję jest ona droższa od wyżej opisywanych odmian, ponieważ trzeba za nią zapłacić około 930 złotych. Daje jednak więcej tonów, dlatego jest częściej wykorzystywana w Kościołach. Podobnie jak inne wersje jest ona pozłacana, ale też wykonywana z najwyższej jakości mosiądzu, dzięki czemu jest wytrzymała.
  • Sygnaturka mosiężna potrójna – jeszcze droższa niż sygnaturka poczwórna, ponieważ w tym przypadku należy wydać około 950 złotych, jednak biorąc pod uwagę inne sygnaturki jest to bardzo korzystna cena. Składa się z trzech pionowo umieszczonych dzwonków. Całkowita jej wysokość wynosi aż 42 cm, jest pozłacana, wykonana oczywiście z mosiądzu. Jej atutem jest na pewno ciekawe wykonanie.
  • Sygnaturka mosiężna poczwórna z kompletem okuć – sygnaturka posiada wysokość 47 cm, jest najwyższa z opisywanych odmian. Jest też pozłacana, wykonana z mosiądzu, składa się z czterech dzwonków, do których dołączony jest komplet okuć. Jest to niesamowicie prezentująca się szarfa, która nadaje tej sygnaturce oryginalnego wyglądu. Najbardziej wartościowa sygnaturka z opisywanych, na którą trzeba będzie przeznaczyć około 1450 złotych, ale z pewnością będzie to inwestycja na bardzo długie lata.

Szerszą ofertę sygnaturek kościelnych z dołączoną galerią znajdziesz pod linkiem: www.sacrum.com.pl