Balustrady nowoczesne – czym różnią się od klasycznych?

Balustrady nowoczesne – czym różnią się od klasycznych?

Balkon jest niezwykle istotnym elementem domu, bez którego nasza posiadłość wglądałaby na niekompletną. Może stanowić rewelacyjną ozdobę nieruchomości oraz być miejscem przeznaczonym do spędzania cudownych rodzinnych wieczorów, zwłaszcza letnią i wiosenną porą.

Jednak, aby przebywanie na balkonie było bezpieczne, konieczne jest zamontowanie balustrady. W domu może znajdować się o wiele więcej niebezpiecznych miejsc. Jednym z nich są schody. Powinny być zabezpieczone odpowiednią barierką, dzięki której ryzyko spadnięcia z nich zostałoby zminimalizowane. Na rynku dostępne są balustrady balkonowe i wewnętrzne pasujące do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach. Lepiej sprawdzą się nowoczesne czy klasyczne? Podpowiadamy jakie są między nimi różnice.

Nowoczesne balustrady balkonowe

Do domów zaprojektowanych i urządzonych w nowoczesnym stylu idealnie wpasują się balustrady szklane. Ich minimalistyczny wygląd podkreśli modny wygląd domu oraz da nam wyobrażenie o stylu w jakim urządzone jest wnętrze posiadłości. Jednak barierka, przez którą wszystko widać nie trafi w gust każdego. Również doskonale, do wzbogacenia wyglądu nowoczesnych nieruchomości, sprawdzą się balustrady balkonowe wykonane z szerokich, poziomych, stalowych przęseł.

Klasyczne balustrady balkonowe

Większość właścicieli domków jednorodzinnych decyduje się na montaż klasycznych barierek. Pasują one niemalże do posiadłości w każdym stylu. Nie wyglądają tak surowo, jak balustrady nowoczesne. Te w stylu klasycznym zazwyczaj stworzone są z pionowych stalowych przęseł, często bogato ozdabianych kutymi kwiatami, bluszczami lub liśćmi. Takie balustrady balkonowe sprawiają, że dom na pierwszy rzut oka wygląda stylowo i elegancko.

Modne balustrady wewnętrzne

W domach urządzonych według m.in. stylu loftowego królują balustrady wewnętrzne nowoczesne. Bardzo często wybierane są w kolorze białym, czarnym lub grafitowym. Ze względu na proste przęsła nie posiadające jakichkolwiek ozdób, sprawiają, że pomieszczenia wyglądają na chłodne i ponure. Jednakże doskonale prezentują się we wnętrzach, w których znajduje się mnóstwo drewnianych elementów.

Standardowe balustrady wewnętrzne

Klasyczne balustrady wewnętrzne mogą być wykonane ze stali lub drewna. Bardzo często metalowe pręty są powyginane w rozmaite wzory, które wspaniale ozdabiają i ocieplają wnętrza. Barierki z drewna również są wzbogacane o różnego rodzaju dekoracyjne żłobienia. Ich specyficzny i ponadczasowy wygląd sprawia, że idealnie komponują się z pomieszczeniami urządzonymi zarówno w stylu antycznym, nowoczesnym i klasycznym. Dzięki licznym zdobieniom, jakie posiadają balustrady wewnętrzne tego typu, sprawiają, że wnętrze domu wygląda bogato i przytulnie.

Więcej o nowoczesnych balustradach dowiesz się ze strony: https://producentbalustrad.pl/balustrady-nowoczesne-warszawa