Jak dziś nauczyć się francuskiego

Jak dziś nauczyć się francuskiego

Czekasz z niecierpliwością na możliwość sprawdzenia języka, którego uczyłeś się jeszcze w szkole? Jesteś zupełnie początkujący? Wybierasz się do Paryża albo na Bora Bora? Nie jesteś pewien swojej znajomości francuskiego? Nie wykonałeś dostatecznej ilości ćwiczeń gramatycznych? Rozluźnij się i zrelaksuj. Wszystko to możesz zrobić nie wstając z fotela, w trakcie kursu francuskiego online. Strona www.podstawyfrancuskiego.pl pomaga poprawić albo zdobyć fundamenty tego języka.

Czy francuski jest trudny?

Każdy, kto odważy się uczyć języka obcego, może szybko zostać przytłoczony. Zwłaszcza język francuski ma opinię trudnego. Ważne jednak, by zachować pozytywne nastawienie podczas nauki.

Ale wracając do nauki francuskiego: nie jest tak trudny, jak wszyscy mówią. Każdy język ma swoje pułapki i jego gramatyka na początku wydaje się trudna i zagmatwana.  Tak samo jest z francuskim. Dużo zależy od wybranej metody uczenia i tego, jak bardzo jesteś zmotywowany.

Kurs francuskiego online na www.podstawyfrancuskiego.pl jest szczególnie łatwy dzięki odpowiednio dobranym słówkom i ćwiczeniom z gramatyki.

Jak odświeżyć mój oldschoolowy francuski?

Po prostu usiądź, słuchaj i mów. W internetowym kursie francuskiego umieszczono materiały audio. To idealna pomoc do odświeżenia i wyrobienia “czucia języka”.

Jaki jest najlepszy sposób nauki francuskiego?

Aby szybko i skutecznie poprawić swój francuski, musisz wziąć pod uwagę tylko 3 ważne rzeczy:

1. Ucz się przez zabawę i z własnej inicjatywy.

Zastanów się, dlaczego zdecydowałeś się uczyć francuskiego. Jakie są twoje osobiste powody i jakie zmiany w twoim życiu przyniesie znajomość francuskiego? Pamiętaj o tych powodach, czy to ustawiając je jako wygaszacz ekranu w smartfonie, czy jako motywacyjny plakat w domu. Szybko przekonasz się, że nauka jest dla ciebie o wiele łatwiejsza.

2. Ucz się ze słuchu
Jak właściwie nauczyłeś się języka ojczystego? Racja! Przez słuchanie, rozumienie i naśladując raczej niż przez słówka i ćwiczenia gramatyczne. Dzięki materiałom audio szybciej opanujesz podstawy francuskiego.

3. Stosuj to, czego się nauczyłeś.

Bez względu na to, czy masz już partnera do rozmowy, pogadaj ze swoim przyjacielem po francusku lub wybierz się na małą wycieczkę do kraju francuskojęzycznego. Tylko jeśli mówisz po francusku regularnie, opanujesz go biegle.

Jakiego słownictwa francuskiego naprawdę potrzebuję?

Nauka słówek jest niezbędna podczas opanowywania nowego języka. Bez tego trudno jest dowiedzieć się, na przykład, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa. To, jakiego słownictwa potrzebujesz, zawsze zależy od kontekstuw którym chcesz używać języka. Będziesz potrzebować innego do pracy niż na wakacje.

Ważne jest jednak, aby umieścić słówka, których się nauczyłeś, w kontekście. Jest to jedyny sposób, w jaki nowo zdobyta wiedza może dostać się do pamięci długoterminowei być tam długo przechowywana.