Ile kosztuje tłumaczenie w szczecińskim biurze tłumaczeń?

Ile kosztuje tłumaczenie w szczecińskim biurze tłumaczeń?

Z tłumaczeń profesjonalnych biur korzystamy każdego dnia, nawet w codziennych sytuacjach związanych z kupnem sprowadzanego samochodu, nie wspominając o takich kwestiach, jak międzynarodowe konferencje czy ważne, urzędowe dokumenty. Ile jednak kosztują takie usługi i dlaczego ceny nie są podobne we wszystkich biurach?

Rodzaj tłumaczenia ma znaczenie

Przede wszystkim czynnikiem, jaki ma wpływ na cenę tłumaczenia, jest jego specyfika oraz rodzaj – to, czy jest to tłumaczenie pisemne czy ustne. Cena tłumaczenia będzie uzależniona również od stopnia zaawansowania czy specyfiki tekstu – techniczne czy specjalistyczne będą droższe od tych mniej trudnych do przetłumaczenia. Nie bez znaczenia pozostaje również język tłumaczenia oraz to, czy jest to tłumaczenie wykonywane z języka obcego na język polski czy odwrotnie.

Najtańsze i najdroższe języki

Stosunkowo najtańsze tłumaczenia dotyczą języka angielskiego oraz niemieckiego. Droższe będzie język francuski, a dalej pozostałe europejskie języki. Najdroższe będą te najrzadziej używane i praktycznie nieznane na kontynencie europejskim, bo i takie się zdarzają w biurach tłumaczeń. Jeśli tłumaczenie ma zostać wykonane w trybie ekspresowym, również trzeba liczyć się z większymi kosztami. Warto też pamiętać o tak pozornie błahych kwestiach, jak długość tekstu do przetłumaczenia.

Jaki cennik obowiązuje w Szczecinie?

Ile kosztuje tłumaczenie w szczecińskim biurze tłumaczeń?Tłumaczenia, głównie dokumentów, związane z językiem angielskim kosztują w Szczecinie między 36 a 40 złotych za jedną stronę, czyli 1125/1500 znaków, podobnie jest z językiem niemieckim. Język francuski wyceniany jest między 40 a 50 złotych za stronę. Pozostałe języki europejskie liczone są w granicach 60-90 złotych w zależności od języka. Najdroższe są tłumaczenia z języka duńskiego i norweskiego – około 85 złotych za stronę. Ceny podawane są netto, należy do nich doliczyć również podatek VAT. W przypadku usług ekspresowych trzeba do tego doliczyć jeszcze zwykle 50% podstawowej stawki. Wszystkie nietypowe zlecenia wyceniane są indywidualnie. Tłumaczenia ustne kosztują w Szczecinie między 150 a 180 złotych netto za godzinę tłumaczenia – zwykle symultanicznego, najtrudniejszego ze wszystkich dostępnych usług tłumaczy.

W przypadku typowych dokumentów samochodowych koszty ich przetłumaczenia, niezbędne do zarejestrowania samochodu w Polsce, są jednakowe i wynoszą 50 złotych.

Wszystkie ceny uzależnione są również od prestiżu biura tłumaczeń oraz jego wielkości, a więc i ilości miast, jakie obsługuje.

Jeżeli poszukujesz prestiżowego biura tłumaczeń, które przetłumaczy twoje dokumenty koniecznie musisz sprawdzić ofertę i cennik Biura Tłumaczeń Translavox.