Strzelnica Kraków – co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą?

Strzelnica Kraków – co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą?

Zanim wybierzesz się na strzelnicę, czyli zasady, które warto poznać

Strzelnica Kraków - co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą?
Strzelnica GoToShoot Kraków

Strzelanie na strzelnicy może być ciekawą przygodą, fajnym sposobem spędzania czasu lub życiową pasją. Zanim jednak dowiesz się, czy ten sport jest dla ciebie, będziesz musiał odwiedzić strzelnicę po raz pierwszy. Choć jest to miejscem, w którym doświadczeni instruktorzy dbają o bezpieczeństwo – ostrożności nigdy za wiele. Dlatego, zachęcamy się do zapoznania z zasadami, dzięki którym twoja wizyta na strzelnicy z pewnością będzie udana. Do zasad, o których z pewnością przypomni ci instruktor, kiedy już zawitasz w strzelnicy, należą:

  • noszenie akcesoriów ochronnych. W każdej strzelnicy dostaniesz słuchawki, a w większości również gogle ochronne. Nie zdejmuj ich podczas bycia w przestrzeni, w której znajdują się tory. Pamiętaj, że te akcesoria zwiększają twoje bezpieczeństwo i komfort,
  • nie baw się bronią, nie macha nią, nie celuj do nikogo – dzięki temu wykluczysz ryzyko nieszczęśliwego wypadku,
  • po naładowaniu, bezwzględnie kieruj lufę tylko w kierunku tarczy,
  • zanim strzelisz, upewnij się, że nikt nie znajduje się na linii strzału,
  • kładź palec na spuście tylko w momencie, w którym chcesz (i możesz!) oddać strzał

Kiedy już pojawisz się na strzelnicy, wszystkie te zasady z pewnością zostaną ci przypomniane. Pamiętaj jednak, że mając w rękach broń trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Dlatego, im lepiej będziesz znać te reguły, tym bezpieczniejsza będzie twoja wizyta.

Kilka dodatkowych informacji

Zanim wybierzesz się na strzelnicę, zapoznaj się z jej ofertą. Obecnie prawie każda strzelnica dysponuje bardzo dużym arsenałem, który może utrudniać podjęcie decyzji, z czego tak naprawdę chcielibyśmy strzelać. Oczywiście instruktor z pewnością pomoże nam dokonać trafnego wyboru, jeżeli nie będziemy potrafili się zdecydować. Warto jednak chociaż pobieżnie przejrzeć ofertę, żeby wiedzieć, o jakie modele broni dopytać.

Kolejną ważną kwestią, którą warto ogarnąć przed wizytą na strzelnicy, są finanse. Nie da się ukryć, że strzelectwo to stosunkowo droga „zabawa” i łatwo na nie wydać dużo więcej, niż początkowo planowaliśmy. Dlatego, żeby nie pójść z torbami, zanim wybierzesz się na strzelnicę, określ, ile chcesz wydać. Oczywiście, nie musisz tego robić z dokładnością co do złotówki, ale postaraj się określić górną granicę, której nie chcesz przekroczyć. Wybierając, z czego chcesz strzelać, uważnie czytaj komentarze do każdego modelu broni. Zazwyczaj bowiem nie ma możliwości oddania jednego strzału i konieczne jest oddanie ich przynajmniej 5 lub 10, a cena widniejąca przy interesującej nas broni, dotyczy zwykle jednego strzału.