Czy warto skorzystać z usług adwokata w sprawie rozwodowej?

Czy warto skorzystać z usług adwokata w sprawie rozwodowej?

Decyzja o tym, czy zaangażujesz w swoją sprawę rozwodową adwokata czy podejmiesz działania samodzielnie, zależy jedynie od ciebie. Jednak zanim zaczniesz działać we własnym zakresie dowiedz się, a jakich kwestiach  pomoc adwokata faktycznie może się przydać.

Orzekanie o winie czy niezgodność charakterów

Czy warto skorzystać z usług adwokata w sprawie rozwodowej?Decyzja powinna zależeć głównie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, przygotowując się do sprawy rozwodowej. O ile nie zapowiada się na fajerwerki na sali rozpraw, możesz działać samodzielnie. Jeśli jednak sprawa będzie z orzekaniem o winie, zalecane jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty, znającego temat znacznie lepiej niż ty sam. Taki rodzaj procesu najczęściej wiąże się ze sporym obciążeniem finansowym dla jednej ze stron, z którym może poradzić sobie jedynie adwokat. W takich sytuacjach mogą być istotne fakty, których z niewiedzy jedna ze stron nie dopowie czy pominie – ze szkodą dla siebie.

Szybkość załatwienia formalności

Najczęstszym marzeniem rozwodzących się małżonków jest jak najszybsze zakończenie całej sprawy. Adwokat nie będzie w stanie przyspieszyć procedur, będzie jednak w stanie zagwarantować wypełnienie wszystkich dokumentów bezbłędnie, co nie pozostanie bez znaczenia na tok sprawy i szybkość jej zakończenia. Wszelkie braki w informacjach czy we wpisach wymuszają korespondencję z sądem w celu wyjaśnienia niejasności.

Ograniczona obecność na sali rozpraw

Jeśli nie radzisz sobie z oglądaniem swojego niemal byłego współmałżonka w tym samym pomieszczeniu, wynajęcie pomocnika jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu będziesz zmuszony pojawić się na sali rozpraw jedynie raz, w celu przesłuchania cię jako strony w wyjaśnianej sprawie. Wszelkie inne sprawy zostaną zacienie załatwione właśnie przez pełnomocnika.

Wsparcie psychiczne

Wbrew pozorom rozwód jest zwykle bardzo stresującym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. W sytuacji, w której na sali przebywasz jedynie w towarzystwie bezstronnego sędziego oraz swojego przyszłego byłego współmałżonka, warto mieć wsparcie – i to nie byle jakie. Adwokat przyda się również, jeśli będziesz zmuszony bronić swojego zdania.

Ocena wydanego wyroku

Jako osoba nie do końca zaznajomiona z prawem nie będziesz wiedzieć, czy wydany przez sąd wyrok jest w pełni sprawiedliwy. Sam czy sama również nie będziesz w stanie ocenić, jakie są szanse powodzenia, jeśli złożysz odwołanie od decyzji. Adwokat z kolei – jak najbardziej. W przypadku odwołania będziesz musiał również wiedzieć, jak dalej postępować.

Szukając dobrego adwokata od rozwodów koniecznie zwróć się o pomoc do Pani Adwokat Małgorzaty Tokarz z Krakowa. Jej dane kontaktowe możesz znaleźć na stronie: malgorzatatokarz.pl