Czym kierować się przy wyborze zmywarki do baru?

Czym kierować się przy wyborze zmywarki do baru?

Prowadzenie baru wymaga odpowiedniego przygotowania od właściciela. Jest to ogromna inwestycja.

Trzeba zatem wiedzieć, jak zoptymalizować wydatki i dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie wykorzystywany na co dzień. Jednym z większych wydatków jest zakup zmywarki do naczyń. Jaka zmywarka najlepiej sprawdzi się w barach? Oto kilka podpowiedzi związanych z wyborem takiego urządzenia.

Specjalne zmywarki do szkła – dlaczego warto je wybrać?

Czym kierować się przy wyborze zmywarki do baru?Jeżeli szukasz zmywarki, która idealnie sprawdzi się w lokalu typu bar, to warto, abyś zwrócić swoją uwagę na modele przeznaczone do szkła. Dlaczego akurat takie? Dzięki temu, że mycie odbywa się w nich w nieco niższych temperaturach niż w standardowych zmywarkach, szkło wytrzymuje dłużej. Jest mniej narażone na uszkodzenia związane ze stosowaniem wysokich temperatur. W takich zmywarkach możesz też oczywiście myć inne naczynia stosowane w lokalu. Przykłady modeli tego typu sprzętu znajdziesz między innymi na stronie: https://ngastro.pl/1058-zmywarki-gastronomiczne?fbclid=IwAR2mmSNaaRFZkKPlalYqT2_TupQbIRQojxyJoRqeoDW_XQQ6Mcba8m5KfOM. A jeżeli w lokalu masz odpowiednio dużo miejsca i pozwalają Ci na to finanse firmy, możesz dokupić drugą zmywarkę, gdzie mycie odbywa się w wyższych temperaturach i w niej myć inne naczynia niż te szklane.

Co jeszcze ważne jest przy wyborze zmywarki gastronomicznej?

Wybierając zmywarkę do lokalu gastronomicznego, zwróć uwagę na jej ładowność. Ważne jest to, ile naczyń i w jakim rozmiarze w sobie zmieści. Kolejną kwestią jest sposób montażu zmywarki oraz miejsce, w którym znajduje się rura spustowa. Jest to istotna kwestia, szczególnie w przypadku ograniczonego miejsca w lokalu. Dostępne są zmywarki podblatowe, tunelowe i kapturowe. Jeżeli decydujesz się na zmywarkę do szkła, sprawdź, czy urządzenie to ma także opcję wyparzania naczyń. Dla wielu osób istotną kwestią jest także to, czy zmywarka pobiera dużo prądu. Dlatego w miarę możliwości warto wybierać rozwiązania energooszczędne, które pozwolą zoptymalizować wydatki na energię elektryczną.