Jak zmotywować się do odchudzania?

Jak zmotywować się do odchudzania?

Jeśli po raz kolejny stwierdziłeś, że chcesz zacząć nowe życie i dokonać zmian, które wydają się Tobie niemożliwe do realizacji, musisz się odpowiednio zmotywować. Czasem wystarczy kilka dobrych słów od rodziny, innym razem może pomóc tylko trener motywacyjny.

Jak zmotywować się do odchudzania?Znów zaczynasz od początku?

Czeka Cię ta sama droga? Poprzednio szło już całkiem nieźle, ale jednak zabrakło motywacji, żeby dojść do końca? Nie martw się. Po prostu tym razem zacznij zupełnie inaczej. Najpierw zrób plan – dzięki niemu niczego nie pominiesz.

Może warto wybrać się do dietetyka, który pomoże Tobie ustalić odpowiednią dietę? Nawet, jeśli posiłki nie będą Tobie smakować, poznasz Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, dzięki czemu będziesz mógł na własną rękę tworzyć menu ze zbilansowanymi posiłkami. To wcale nie takie trudne, a kto wie, może odnajdziesz w sobie dzięki temu pasję do gotowania, albo nawet założysz bloga kulinarnego, który stanie się dla Ciebie dodatkowym źródłem dochodu?

Musisz wiedzieć, że zdrowo, wcale nie znaczy nie smacznie. Eksperymentuj więc w kuchni ile się da. Próbuj, łącz smaki. Zdrowo nie znaczy też drogo – o ile dobrze się rozejrzysz, i poznasz dokładnie asortyment okolicznych sklepów.

Menu to podstawa

Ale bez odpowiedniej motywacji, nie uda się Tobie osiągnąć celu. Dla jednych wystarczającą motywacją jest zdjęcie gwiazdy telewizji, która wygląda olśniewająca na każdym zdjęciu (wystarczy je wydrukować, i powiesić na lodówce, by spoglądać na nie za każdym razem, gdy zechcemy sięgnąć po coś zakazanego). Innym przyda się trener motywacyjny.

Trener pomoże ustalić cele

To bardzo ważna kwestia przy podejmowaniu jakiegokolwiek działania. Kiedy ustalisz konkretne cele – będzie Tobie łatwiej je osiągnąć. Trener motywacyjny na pewno opowie Tobie o tym, że Twoje oczekiwania nie mogą być zbyt wygórowane. Obierz sobie na początku mały cel – zrzuć pierwsze 5 kilogramów, i pozwól sobie na nagrodę. To zachęci Cię do dalszego działania. Jeśli powiesz sobie od razu – schudnę 30 kilo – szybko się zniechęcisz, bo określony przez Ciebie efekt osiągniesz nie po miesiącu, a po minimum pół roku.

Nie bój się podejmować ryzyka, ale jednocześnie dbaj o to, by karmić swój umysł pozytywnymi emocjami. Dzięki temu na pewno uda się Tobie schudnąć tyle, ile sobie zamarzysz. Pamiętaj, że wszystko zaczyna się w Twojej głowie!