Opinia dietetyka na temat wody mineralnej Żywiec Zdrój

Opinia dietetyka na temat wody mineralnej Żywiec Zdrój

Nie od dzisiaj wiadomo, że woda jest najważniejszym składnikiem ludzkiego organizmu. Jakieś 63%, a nawet 70% człowieka to woda. Dlatego więc musimy szczególnie zwracać uwagę na to, co pijemy. Dietetycy zalecają, aby pić około 2 litrów wody dziennie. Dzięki wodzie również nasz organizm oczyszcza się z toksyn, reguluje i utrzymuje właściwą temperaturę ciała oraz sprawia, że włosy i cała skóra człowieka mają zdrowy i piękny wygląd.

Wodę pijemy także, gdy chcemy schudnąć, gdyż pomaga ona zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać prawidłową dietę. Pomaga nam także uzupełniać niedobory wapnia, magnezu czy też takiej witaminy jak żelazo.

Opinia dietetyka Marty Słomkowskiej na temat wody mineralnej Żywiec Zdrój.

Najwięcej wody występuje w naszej krwi, bo jest w niej aż około 83%. Najmniej wody zawiera tkanka tłuszczowa jakieś 10%. Dzięki wodzie również sprawnie funkcjonuje mózg, gdyż w 74 procentach jest on z wody.

Niestety większość osób nie zwraca uwagi, jaką wodę spożywa. Większość nas kupuje zwykłą dostępną wodę lub pije tradycyjną kranówkę. W sklepie mamy do dyspozycji wiele wód mineralnych, ale nie wszystkie powinny nosić ten tytuł, gdyż niektóre z nich nie posiadają tak naprawdę składników mineralnych.

Czym tak naprawdę jest woda mineralna?

Wodę mineralną możemy nazwać każdą wodą, która pochodzi z głębokich ujęć. Woda mineralna nie jest uzdatniana a jedynie oczyszczana z osadu i pozbawiona jest naturalnego zapachu, który czuć siarkowodorem. Żeby można mówić o wodzie, że jest mineralna, musi zawierać w sobie co najmniej 1000 mg składników mineralnych na litr.

Obecnie możemy zakupić wody nisko zmineralizowane, średnio mineralizowana oraz wysoko mineralizowane. Oczywiście te ostatnie są najlepszym wyborem dla wszystkich sportowców, osób które pracują ciężko fizycznie oraz dla osób, które często przebywają w wysokich temperaturach.

Jedną z wód, która posiada w sobie minerały jest woda Żywiec Zdrój. Woda Ta dostępna jest praktycznie w każdym sklepie na polskim rynku i możemy powiedzieć, że jest zdrową wodą. Jeżeli nie mamy dostępu do tej marki wody, to kupując wodę musimy zwrócić szczególną uwagę na:

  • zawartość minerałów jakie posiada woda
  • zawartość magnezu oraz wapnia
  • zawartość sodu
  • oraz smak gdyż wody smakowe zawierają cukier i dostarczają zbędnych kilogramów więc Starajmy się wybierać wodę bezsmakową.

Jeśli więc będziesz następnym razem szedł do sklepu, aby zakupić wodę to dobrym wyborem jest woda Żywiec Zdrój, która jest w pełni woda zmineralizowana i ma odpowiednie wartości odżywcze dla naszego organizmu.

Woda mineralna Żywiec Zdrój w niskiej cenie jest do kupienia na stronie – https://www.spozywczo.pl/woda-mineralna-zywiec-zdroj