Gdzie najlepiej sprzedać złoto? Lombard vs Jubiler

Gdzie najlepiej sprzedać złoto? Lombard vs Jubiler

Zastanawiasz się nad tym, gdzie lepiej sprzedać złoto – w lombardzie czy u jubilera. Podjęcie tego rodzaju decyzji powinno opierać się przede wszystkim o cenę po jakiej kupiliśmy nasze produkty inwestycyjne i zostać poprzedzone konkretną analizą aktualnego trendu na rynku metali szlachetnych. Należy przeanalizować jakie trendy obecnie górują na giełdzie, gdyż z oczywistych powodów znacznie lepiej będzie sprzedać złote monety i sztabki w trendzie wzrostowym.

Zatem, jeśli już decydujemy się na sprzedaż złota warto wybrać miejsce, w którym:

  • macie pewność, że wycena Waszego złota jest w pełni rzetelna;
  • wartość sprzedawanego przez Was złota jest zadowalająca;
  • wypłata gotówki za złoto następuje od ręki.

Lombard

Gdzie najlepiej sprzedać złoto? Lombard vs JubilerJak się okazuje jest to miejsce, o którym na samym początku myśli wielu z nas, pragnąc odsprzedać złoto. Rzeczywiście są to punkty, które znajdują się w praktycznie każdym nieco większym mieście i mogą przyjąć złoto w każdej ilości. Co więcej robią to naprawdę chętnie, ponieważ zazwyczaj oferują niezmiernie niską cenę, często aż kilkadziesiąt procent poniżej obowiązującej ceny rynkowej. Jednak warto zauważyć, że nie chodzi tutaj absolutnie o oszukiwanie klientów, a po prostu taka jest specyfika tego rodzaju branży.

Cena skupu złota w lombardzie jest taka niska z dwóch powodów. Po pierwsze lombard jest firmą, zarabiającą na pożyczaniu choćby najbardziej niewielkich kwot pod zastaw bardzo często właśnie złotej biżuterii. Co za tym idzie stanowią one pomoc dla osób, które mają istotny problem z zaciągnięciem pożyczki w jakiejkolwiek innej firmie. Tym samym lombard musi doliczyć sobie koszt możliwego ryzyka, że dany pożyczkobiorca już nigdy nie zjawi się po powierzone w nim złoto. W związku z czym musi się on również przygotować do sytuacji, w której będzie musiał sprzedać powierzone złoto poprzez doliczenie odpowiedniej marży.

Jubiler

W związku z czym gdzie naprawdę opłaca się sprzedać złotą biżuterię? Poza lombardami do wyboru są również różnego rodzaju skupy metali szlachetnych i jak się okazuje to właśnie tam najlepiej udać się celem sprzedaży wyrobów ze złota. Punkty te najczęściej prowadzą jubilerzy. Ceny w tego rodzaju miejscach są znacznie zbliżone do cen oferowanych w lombardzie. Skupu wypłacają gotówkę od razu, a do tego zajmują się skupem złota pod bardzo różną postacią. Wybór najlepszego miejsca na skup złota oczywiście należy do Ciebie, jednak warto zastanowić się czy na pewno chcesz sprzedać złoto? W lombardzie możesz je zastawić, a gdy twoja sytuacja finansowa się poprawi zawsze możesz jej odebrać.