Zaniżone odszkodowanie z OC? Jest na to sposób!

Zaniżone odszkodowanie z OC? Jest na to sposób!

Wypadek komunikacyjny wiąże się zarówno z ogromnym lękiem, jak również wydatkami. Chociaż jako osoba pokrzywdzona masz prawo do odszkodowania z OC sprawcy, może się wykazać, iż zostanie ono zaniżone. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Najdoskonalszym rozwiązaniem jest porozumieć się ze spółką odszkodowawczą także skorzystać z dopłaty do odszkodowania.

Czym są dopłaty do odszkodowań OC?

Dopłaty do odszkodowań stanowią wielkość wydatków pokrycia naprawy pojazdu oraz stanowią postać odwołania się od decyzji zakładu ubezpieczeń. Nieraz towarzystwa ubezpieczeniowe chcą wypłacić klientom małe odszkodowania, zdecydowanie mniejsze aniżeli należne. Dla klientów są one, jednakże na tyle niewielkie, iż w praktyce nie pozwolą na naprawę szkód jakie powstały w pojeździe w rezultacie wypadku bądź kraksy. Wielu kierowców jest chociażby zmuszonych do sprzedaży pojazdów. Żeby zapobiec takich sytuacji należałoby skorzystać z wyjścia jakim są dopłaty do odkodowań.

Kiedy można otrzymać dopłatę do odszkodowania?

Dopłaty do odszkodowania należą się każdemu kto nie dostał całkowitej sumy włożonej w naprawę auta po wypadku. Należałoby rozważyć kosztorys naprawy i decyzję ubezpieczyciela oraz zestawić je ze sobą. Niejednokrotnie zdarza się, iż ubezpieczyciel uwzględnia w kosztorysie opłatę za zmianę części z wykorzystaniem zamienników czy elementów używanych. Jednak jak wskazuje prawo, kierowca musi wymienić części na oryginalne, jeśli takie zostały zniszczone w pojeździe.

Jak otrzymać dopłatę do odszkodowania OC?

Gdy idzie o dopłatę do odszkodowania OC, żeby ją otrzymać, należy spełnić ustalone wymogi. Po pierwsze pieniądze muszą być już wydane, natomiast decyzja o ich przyznaniu wydana nie wcześniej aniżeli 3 lata wstecz od czasu zgłoszenia się po dopłatę. Prócz tego nie możesz mieć zawartej ugody z ubezpieczycielem, natomiast wypadek musiał mieć miejsce na obszarze naszego kraju. Istotne również, aby szkoda została spłacona gotówkowo. W wypadku ubezpieczenia AC tymczasem należy wziąć pod uwagę Ogólne Warunki Ubezpieczenia, jakie są ustalane samodzielnie dla każdej polisy.

Czemu należałoby zdecydować się na takie wyjście?

Odkup odszkodowania OC przynosi ze sobą mnóstwo plusów. Po pierwsze firma odszkodowawcza bierze na siebie wszelkie potyczki prawne z ubezpieczycielem. Wypłata dopłaty do odszkodowania OC jest dostarczana w przeciągu paru dni. Pragnąc dochodzić spraw na własną rękę, mogłoby to trwać od kilku, do chociażby kilkunastu miesięcy. Co więcej, wynik i tak nie byłby przesądzony. Odkup odszkodowania OC wiąże się z odzyskaniem kapitałów poprzez pokrzywdzonego niezwłocznie, gdy spółka odszkodowawcza może go dochodzić latami.

Zaniżone odszkodowanie z OC? Jest na to sposób!Więcej o zaniżonych odszkodowaniach, dopłatach do odszkodowań oraz odkupu odszkodowań OC dowiesz się ze strony firmy odszkodowawczej XPRIME. Firma odszkodowawcza specjalizuje się w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych. Posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pozwala im toczyć walkę z nieuczciwymi ubezpieczycielami.