Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość

Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałość

Wielu z nas w swoim życiu jest nieśmiałych, gdy chodzi o a za poznawanie nowych osób i nawiązywanie relacji. Wtedy najlepszym ratunkiem może okazać się internetowa randka. Randka w sieci może pomóc nam przezwyciężyć brak pewności siebie oraz nieśmiałość, którą posiadamy, zanim rozpoczniemy poszukiwanie odpowiedniej osoby w prawdziwym świecie.

Czy randki internetowe rzeczywiście pomagają zwalczyć nieśmiałość?

Randki internetowe pomagają zwalczyć nieśmiałośćW Australii na pewnie Uniwersytecie dwóch badaczy postanowiło a zbadać świat randek internetowych. Odkryli oni imponujące statystyki. Badania, które przeprowadzali dotyczyły wielu grup odbiorców korzystających ze strony do randkowania i przeglądanie wiele profili użytkowników.

Okazało się bowiem że osoby, które są z natury nieśmiałe w świecie rzeczywistym, po rejestracji w portalu randkowym tracili swoją nieśmiałość i byli normalnymi pewnym siebie osobami. Stawało się to tak, ponieważ otrzymywali o niej wiele zaproszeń od innych osób oraz inne osoby same zachęcały je do rozmowy, dzięki czemu ich pewność siebie z dnia na dzień coraz bardziej rosła.

Wynika z tego, że kiedy jesteśmy bardzo nieśmiałymi osobami, to nie musimy ryzykować zawałem serca i umawiać się od razu z partnerami w świecie rzeczywistym, gdyż spokojnie możemy zacząć od wirtualnych randek na odpowiednich portalach, gdzie nabierzemy większej pewności siebie, a dopiero później po pewnym czasie możemy przenieść ją do umawiania na randki realne.

Internetowe randki to świetny sposób, aby na początek uczyć się uwodzenia a dopiero później zacząć naprawdę uwodzić partnera w prawdziwym świecie. Możemy tutaj również popełniać setki błędów i nie będziemy za nie ukarani, ponieważ internetowy partner będzie mógł sobie nawiązać spokojnie nowe znajomości z innymi osobami, więc nie wyrządzamy w ten sposób żadnej krzywdy.

Dodatkowo podczas korzystania z wirtualnych randek możemy pisać do drugiej osoby, co tylko chcemy, a nawet doskonale zastanowić się przed napisaniem, co tak naprawdę chcemy napisać i jaką wiadomość wysłać. Możemy w ten sposób ćwiczyć wiele sposobów podrywu, a później wykorzystać najlepsze techniki, gdy będziemy rozmawiać na randce z drugą osobą w cztery oczy.

Żeby zwalczyć jak najszybciej nieśmiałość powinniśmy częściej kontaktować się z jak największą ilością użytkowników, co sprawi, że poczujemy większą pewność siebie. Każda nowa znajomość i wysłana wiadomość pozwala nam zdobyć nowe doświadczenie oraz nabywać pewności siebie, którą później wykorzystamy w świecie rzeczywistym przenosząc się z wirtualnych randek.