Baner – jak powstaje najskuteczniejsza forma reklamy?

Baner – jak powstaje najskuteczniejsza forma reklamy?

Baner reklamowy to jedna z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych form reklamy zewnętrznej. Do jego zalet można zaliczyć m.in duże zagospodarowanie powierzchni i ogromny zasięg. Jak jednak powstaje ten typ reklamy, jakich narzędzi do jego wytworzenia trzeba użyć? Na te pytania odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Efektownie i efektywnie

Myśląc o projekcie baneru musisz pomyśleć o kilku najistotniejszych i kluczowych  czynnikach, takich jak:

  • W jakim miejscu chcesz go umieścić
  • Co ma zawierać, jaką formę ma przybrać
  • Jak dużą powierzchnię będzie zajmować
Baner - jak powstaje najskuteczniejsza forma reklamy?
PSP Studio – zamów swój baner reklamowy

Jeśli nie rozważysz tych kluczowych kwestii, to cała kampania reklamowa może lec w gruzach. Bez dobrych kroków podjętych na początku nie warto nawet przystępować do prac nad banerem. Najważniejsze jest to, żeby baner znajdował się w widocznym dla dużej liczby osób miejscu. Doskonale sprawdzą się lokalizacje takie jak: galerie handlowe, tereny gdzie przebiegają ważne węzły drogowe i wszystkie inne miejsca, gdzie do dotrzeć mogą tłumy ludzi.

Kolejnym ważnym elementem opracowywania baneru jest jego treść. Pamiętaj o tym, że musi być ona łatwa w odbiorze, a projekt nie może być zbytnio skomplikowany. Pomyśl, jak czułbyś się gdybyś jechał samochodem i zobaczył baner zawierający kilkadziesiąt słów. Z pewnością baner tego typu szybko wyleciałby z twojej pamięci.

Wymiary baneru zależą przede wszystkim od powierzchni, na której chcemy go umieścić. Im większa powierzchnia tym większe pole do popisu i inwencji dla twórców tego projektu. Pamiętaj, że często nie warto oszczędzać na tego typu projektach, ponieważ dobra kampania reklamowa musi trochę kosztować.

Jak powstaje baner?

Banery reklamowe tworzy się przy pomocy druku wielkoformatowego, jest to główny czynnik, który różni je od plakatów, które są już nieco archaiczne. Technika druku wielkoformatowego jest o wiele bardziej rozwinięta niż ta użyta przy tworzeniu tradycyjnych plakatów reklamowych. Kolejną zaletą tej techniki jest również jej efekt wizualny. Banery wykonane za pomocą tego typu techniki prezentują się o wiele bardziej okazale, przez co łatwiej zapadają w pamięć. Następnym plusem związanym z zainwestowaniem w banery jest to, że są one odporne na rozmaite warunki atmosferyczne, deszcz i śnieg nie uszkodzi twojego projektu. Możesz być pewny również, że kolory projektów, które ujrzysz w fazie komputerowego projektu będą wiernie odwzorowane na twoim banerze.

Zalety druku wielkoformatowego są ogromne, pamiętaj jednak, żeby produkcję banerów zlecać tylko profesjonalistom, w obecnych czasach możesz znaleźć w internecie bardzo wiele opinii na temat różnych firm. Jeśli zrobisz ich dokładny research to z pewnością nie będziesz żałował wydanych pieniędzy i ogromu poświęconego czasu.