Konto Oszczędnościowe Profit-Bank Millennium – opinia eksperta

Konto Oszczędnościowe Profit-Bank Millennium – opinia eksperta

Konto Oszczędnościowe Profit-Bank Millennium – opinia ekspertaPolacy coraz więcej oszczędzają, nie tylko w przysłowiowej „skarpecie”, a także poprzez konta bankowe. To oczywiście bardzo dobre posunięcie, pieniądze rosną, a my możemy być spokojni o ich bezpieczeństwo. Co jednak z wyborem najlepszego konta oszczędnościowego? Z pozoru wydaje się to trudne, z każdej strony zalewają nas reklamy, oferty czy produkty przeróżnych instytucji finansowych. Z pomocą przychodzą np. internetowe rankingi, w których najczęstszymi wytycznymi są wysokość oprocentowania, opłaty za dane konto, czy jest to promocja lub kto może skorzystać z oferty. Po przejrzeniu takich danych da się wyłowić ścisłą czołówkę banków, które oferują naprawdę dobre, rzetelne i opłacalne dla nas, klientów, konta oszczędnościowe.

Konto oszczędnościowe Profit w Millennium Banku – opis konta

Jedynym z nich jest Konto Oszczędnościowe Profit Banku Millennium.2,7% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł, wygodne założenie konta przez bankowość online, darmowe otwarcie i prowadzenie, wypłaty bez utraty odsetek… Czego chcieć więcej? I mimo że nie jest to najwyższe oprocentowanie spotykane w tej chwili na polskim rynku, według mnie jest to najlepszy wybór. Dlaczego? Nie jest to promocja tylko dla nowych klientów, żeby zachęcić ich do założenia konta w banku. Millennium dba tak samo, tak samo dobrze, o wszystkich swoich klientów. Nie ma tu żadnej kwoty minimalnej, która musi być utrzymywana na koncie, aby było darmowe.

Niestety, w tej chwili coraz więcej instytucji finansowych nastawionych jest tylko na zarobienie na kliencie, liczy na przeoczenie przez niego jakiejś kwestii, tak zwanych kruczków, słów pisanych małym druczkiem. Za to na stronie Banku Millennium znajdziemy wszystkie potrzebne informacje, przejrzyście, zrozumiale dla każdego, a co najważniejsze, bank nie ukrywa jednej, jedynej tutaj opłaty. Mowa o 7,5 zł za drugą i kolejną wypłatę w miesiącu, pierwsza oczywiście jest darmowa.

Opinia eksperta

Może wydawać się, że teraz konto nie wpisuje się już w ramy idealnego, jednak z mojego doświadczenia wynika, że jest to dobra opcja także dla klientów. Dlaczego? Zastanówmy się, to przecież konto oszczędnościowe, istnieje po to, by klient mógł odłożyć i oszczędzić pieniądze, nie powinien ich wydawać pochopnie. Jednak natura ludzka działa tak, że jeżeli możemy z czegoś korzystać, to… korzystamy, po prostu. Dlatego lepiej mieć zewnętrzne ograniczenie w postaci niewielkiej opłaty. Pierwsza wypłata oczywiście jest darmowa, dzięki czemu w razie potrzeby nie tracimy ani odsetek (przy opcji drugiej i kolejnej wypłaty odsetki także pozostają) ani swoich pieniędzy.

Podsumowując:

  1. Wysokie oprocentowanie, aż 2,7% w skali roku
  2. Łatwość i wygoda uruchomienia rachunku
  3. Darmowe otwarcie i prowadzenie
  4. Oferta dla każdego bez wyjątku
  5. Prosty, przejrzysty regulamin na stronie Banku Millennium
  6. I najważniejsze… Nie tylko oferta kont oszczędnościowych jest wybitnie dobra, w Millennium każdy znajdzie konto odpowiednie dla siebie, a przecież to wygodne prowadzić konto osobiste wraz z oszczędnościowym w jednym, poprzez jedną bankowość online czy aplikację mobilną

Moim zdaniem Konto Oszczędnościowe Profit jest w tej chwili najlepszą ofertą na rynku. Być może za jakiś czas inny bank zaproponuje coś lepszego, możliwe, jednak na razie się na to nie zapowiada, Millennium utrzymuje się na górze podium.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: poradnik-finansowy.pl/konto-oszczednosciowe-profit-millennium-bank/