Top 10 VPN dla Polski w 2022 — Prywatne, bezpieczne, szybkie

Top 10 VPN dla Polski w 2022 — Prywatne, bezpieczne, szybkie

Usługi VPN aktualnie cieszą się ogromnym uznaniem na rynku. Zapewniają one wysoki poziom szyfrowania i pozwalają łączyć się z publiczną siecią Wi-Fi, cały czas angażując się w odbieranie i wysyłanie ważnych danych. Najważniejszym atutem VPN jest możliwość prywatnego przeglądania, unikanie cenzury w sieci i korzystanie z prywatności w Internecie. Jakie zalety mają te usługi? Jak wygląda Top 10 VPN dla Polski w 2022 roku? O czym warto wiedzieć?

Top 10 VPN dla Polski w 2022 — Prywatne, bezpieczne, szybkieZalety usług VPN

Pamiętajmy o tym, że usługi tego typu mają szereg korzyści. Warto docenić ultraszybką prędkość podczas korzystania z sieci. Dzięki temu zyskujemy dostęp do sieci nawet podczas podróży biznesowych. Z powodzeniem skorzystamy w każdym miejscu z domowych sieci, co jest sporym ułatwieniem. Dodatkowo, odbiorca może pobierać dowolne liczby plików. VPN to konieczność dla zarządzania danymi i zachowania prywatności online. Na uznanie zasługuje dostęp do wielu usług, bez ograniczeń geograficznych.

Top 10 VPN dla Polski w 2022

Jeśli chodzi o niezwykle popularne usługi tego typu w 2022 roku, warto wyróżnić:

  1. NordVPN – to jeden z najbardziej cenionych dostawców usług VPN. Oferuje niezwykle szeroki zakres usług.
  2. Surfshark – to dosyć nowe usługi, których odbiorcami są klienci z Europy. Plany cenowe w tym wypadku są niższe, ale oferowane funkcje nadal pozostają na wysokim poziomie.
  3. IPVanish VPN – plusy to całodobowa obsługa klienta i kompatybilność z wszelkimi urządzeniami przeglądarkami
  4. ExpressVPN – istnieje na rynku od 2009 roku i jest usługą wirtualnej sieci prywatnej. Oprogramowanie ma na celu dawać bezpieczeństwo i prywatność.
  5. StrongVPN – to jeden z najstarszych dostawców, który jest liderem globalnych gigantów VPN.
  6. CyberGhost VPN – zapewnia szybkie i bezpieczne usługi, a wieloletnie doświadczenie na rynku jest doceniane przez odbiorców.
  7. PureVPN – usługi są uznawane za jedne z najlepszych na rynku. Na uwagę zasługuje obsługa płatności Bitcoin.
  8. Hotspot Shield – to rozwiązanie zyskało uznanie po tym, jak zostało użyte podczas protestów Arabskiej Wiosny w celu ominięcia cenzury rządowej w Libii, Tunezji i Egipcie.
  9. Northorn Secure VPN – lider w dziedzinie rozwiązań i produktów dotyczących bezpieczeństwa. Atutem jest fakt, że wiemy o własności dostawcy, w przeciwieństwie do innych dostawców VPN.
  10. Ultra VPN – to aktualnie jeden z najnowszych usługodawców z dziedziny VPN na rynku. W przypadku funkcji, możemy korzystać z szerokich opcji. Plusem jest też niższa cena w porównaniu do innych konkurentów z tymi samymi funkcjami.

O pozostałych zaletach posiadania VPN oraz jak mądrze wybrać odpowiedniego dostawcę tej usługi dowiesz się ze strony VPNManiak poświęconej tej tematyce.