Pozabankowe pożyczki – dlaczego takie drogie?

Pozabankowe pożyczki – dlaczego takie drogie?

Pożyczki pozabankowe – produkty finansowe dostępne w różnego rodzaju firmach parabankowych, cieszą się niesłabnącą popularnością. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, wszystkie jednak można sprowadzić do dwóch – braku pieniędzy i konieczności posiadania ich natychmiast. Odpowiedzią na ten problem są właśnie pożyczki, które przecież można otrzymać nawet w 15 minut.

Minus tego rodzaju pożyczek to ich koszt. Jest bardzo często niesamowicie wysoki co – paradoksalnie – nie odstrasza kolejnych klientów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ i tak nie mają wyjścia.

Pozabankowe pożyczki – dlaczego takie drogie?

Osoby, które poszukują pożyczki w takich miejscach, to osoby, które po prostu szukają pieniędzy, których z pewnością nie dostaną w banku. Zła opinia w BIK, wcześniejsze zadłużenia, w oczach banków taka osoba nie może być wiarygodna finansowo. Firmy parabankowe jednak chętnie pożyczek takim osobom udzielają.

Firmy pożyczkowe doskonale wiedzą, że znaczna część pożyczek nigdy nie będzie spłacana, poza tym wiedzą, że osoba poszukująca w ten sposób pieniędzy „na wczoraj” nie będzie analizować kosztów pożyczki, uznając, że jakoś to będzie. Zagrożenie brakiem możliwości odzyskania pieniędzy i świadomość, że klienci i tak będą chcieli lub musieli pożyczkę wziąć, to powody wysokich kosztów takich produktów pożyczkowych.

Podsumowując – pożyczki pozabankowe to pożyczki bardzo kosztowne ale formalnie w większości nie podpadają pod lichwę ani cywilnie ani karnie: https://pamietnikwindykatora.pl/lichwiarskie-pozyczki-co-to-jest/. Jednak choć drogie, są popularne. Powód popularności jest oczywisty – popularność jest niejako spowodowana przymusem zdobycia gotówki przez klienta, nawet za cenę późniejszego zadłużenia. Warto o tym wiedzieć i nie decydować się pochopnie na drogie pożyczki. Sprawdzić zasady pożyczki, to z pozoru sprawa prosta, jednak w przypadku trudności, warto udać się do specjalisty, który wyjaśni zasady skomplikowanej umowy i nie pozwoli abyśmy dali się nabrać, abyśmy potęgowali swoje zadłużenie. Najlepiej jednak liczyć jest samemu i drogich pożyczek po prostu nie brać a umów takich pożyczek nie podpisywać.